نسخه چاپی


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام:

جشنواره فرهنگ اقوام و عشایر ایرانی برگزار می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام از برگزاری نخستین جشنواره ملی فرهنگی و هنری اقوام و عشایر ایران با عنوان "ایل بانگ" در اردیبهشت ماه سال آینده استان ایلام خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری شبستان، عمران خودآموز اظهار کرد: این جشنواره اردیبهشت‌ماه سال 98 در شهرستان بدره به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بدره با محوریت فرهنگ اقوام ایرانی برگزار می‌شود.

وی آخرین‌مهلت ارسال اثر به دبیرخانه این جشنواره را 20 اسفندماه سال جاری عنوان کرد و گفت: داوری و اطلاع‌رسانی جشنواره 25 اسفندماه خواهد بود و مراسم اختتامیه جشنواره یازدهم، دوازدهم و سیزدهم اردیبهشت‌ماه 98 برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره به نشانی شهرستان بدره اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بدره ارسال کنند.

وی صیانت، حفاظت و معرفی مواریث فرهنگی و هنری ماندگار و کهن اقوام و عشایر ایران، ایجاد همدلی و وحدت و ایجاد بسترهای مناسب فرهنگی برای توسعه و ارتقای سطح بینش فرهنگی و اجتماعی در جامعه و بهره‌گیری از ابزار و راهکاری فرهنگی و هنری اقوام و عشایر برای تعالی هر چه بیشتر فرهنگ مردمان این خطه از بهشت ایران‌زمین را از اهداف این جشنواره عنوان کرد.

خودآموز گفت: ایجاد تعامل فرهنگی در بین اقوام مختلف ایرانی در راستای تحکیم وحدت و هم‌زیستی اقوام، ایجاد شور و نشاط و امید به زندگی و اشاعه فرهنگ ایرانی و اسلامی در بطن جوامع بومی و عشایری و معرفی و کشف استعدادهای جوان و تجلیل از پیشکسوتان و فعالان فرهنگی در زمینه‌های مختلف بومی محلی عشایر و اقوام ایرانی را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام یادآور شد: شرکت برای تمامی هنرمندان فعال در عرصه‌های موسیقی، شعر، عکس، صنایع‌دستی و بازی‌های بومی محلی بدون محدودیت سنی آزاد است و علاقه‌مندان می‌توانند حداکثر 5 اثر در رشته‌های مختلف شعر به زبان و گویش‌های رایج بومی ایران و هم‌چنین زبان معیار «فارسی»، موسیقی نواحی تک‌نوازی، تکخوانی و گروه نوازی حداکثر 5 نفر، عکس با موضوع اقوام و عشایر ایران صنایع‌دستی و بازی‌های بومی و محلی شرکت کنند.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٧ - ١١:٠٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: