نسخه چاپی


رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی:

عشایر به عنوان یک جامعه سخت کوش و مولد معرفی شده اند

رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی گفت: جامعه عشایری به عنوان یک جامعه سخت کوش و پرتلاش معرفی شده است و باید همه تلاش کنیم این نظر مثبت به این جامعه مولد در سطح کشور و دستگاه ها پایدار بماند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، محمدرضا قوسی در نشست شورای مدیران و روسای امور عشایر خراسان جنوبی با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران و هیئت همراه با اشاره به نیاز دامداران عشایری استان به علوفه دامی، اظهار داشت: تامین علوفه برای عشایر یک درد و زخم قدیمی است و ما در جهاد کشاورزی استان تلاش می کنیم دغذغه عشایر را در این خصوص کاهش دهیم.

وی گفت: مجموعه مدیران و کارکنان امور عشایر خراسان جنوبی در مرکز و شهرستان ها جوان و همپا هستند و این یک فرصت بسیار خوب برای خدمت رسانی به عشایر استان است.

 بر اساس این گزارش، مدیر حوزه ریاست سازمان امور عشایر ایران نیز در این نشست در سخنانی گفت: استان خراسان رضوی از استان های بی حاشیه است و مسئولین استان نهایت همکاری را با سازمان و امور عشایر استان دارند.

بهرام میراخورلی اظهار داشت: فرصت پاسخ گویی به نامه های نمایندگان مجلس شورای اسلامی 5 روز است و عمدتا درخواست جو و برطرف کردن مشکلات عشایر دارند که لازم است جواب این نامه ها در فرصت مقرر تهیه و ارسال شود.

وی با اشاره به کوتاه شدن طول مدت پروار دام، افزود:  امروزه طول پرواربندی دام به 17 هفته رسیده است و ضروری است آموزش های ترویجی لازم در این خصوص به عشایذ داده شود.

میراخورلی ادامه داد: باید به سمت تغییر الکوی مصرف و استفاده از کنسانتره برای تعذیه دام در مناطق عشایری برویم.

مدیر حوزه ریاست سازمان امور عشایر ایران گفت: هر جا نیاز به کار آبخیزداری است باید با منابع طبیعی استان ارتباط برقرار کنید و مشکلات عشایر در این حوزه را مرتفع کنید.

مدیرکل دفتر عمران و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران نیز در این نشست در سخنانی گفت: افتخار می کنیم خداوند این توفیق را به ما داده که به جامعه عشایری کشور خدمت کنیم.

بابا داوردان با اشاره به افتتاح فاز اول پروژه آبرسانی بمرود شهرستان زیرکوه، اظهار امیدواری کرد فاز دوم این پروژه در هفته جهاد کشاورزی سال آینده افتتاح و به بهره برداری برسد.

وی یادآور شد: باید ابتدا مقدمات پروژه های عمرانی در مناطق عشایری را آماده و بعد برای تخصیص اعتیار به سازمان مراجعه کنید.

داروردان به روسای امور عشایر شهرستان های خراسان جنوبی توصیه کرد قوانین و مقررات مرتبط با عشایر را مطالعه و با  آن آشنا باشند.

مدیرکل امور عشایر استان خراسان جنوبی نیز در این نشست با قدردانی از رئیس سازمان امور عشایر ایران برای حضور در استان و افتتاح پروژه آبرسانی به عشایر منطقه بمرود شهرستان زیرکوه، گزارشی از فعالیت و خذمات امور عشایراستان به جامعه عشایر استان را ارئه داد.

همچنین در این نشست روسای امور عشایر خراسان جنوبی برخی از مسائل و مشکلات خود را بصورت مستقیم با رئیس سازمان امور عشایر ایران بیان کردند.

 


  • تاریخ درج خبر : جمعه ١٩ بهمن ١٣٩٧ - ٢٠:٤٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: