نسخه چاپی


با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران

فاز اول پروژه آبرسانی به عشایر زیرکوه در خراسان جنوبی افتتاح شد

به مناسبت دهه فجر چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، رئیس سازمان امور عشایر ایران در سفر به خراسان جنوبی فاز اول پروژه آبرسانی به عشایر چهل محله بمرود در شهرستان زیرکوه را افتتاح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، رئیس سازمان امور عشایر ایران در هفتمین روز در دهه فجر انقلاب اسلامی به همراه معاون استاندار خراسان جنوبی، نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس، رئیس جهادکشاورزی خراسان جنوبی، مدیر حوزه ریاست سازمان امور عشایر، امام جمعه و فرماندار زیرکوه و حضور جمعی از عشایر منطقه، طی مراسمی فاز نخست پروژه آبرسانی به عشایر بمرود شهرستان زیرکوه را افتتاح کرد.

مدیرکل دفتر عمران و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران در مراسم افتتاح این پروژه هدف از اجرای پروژه را ایجاد اشتغال پایدار و افزایش تولید محصولات دامی عشایر و همچنین حفظ امنیت در مرزهای منطقه عنوان کرد.

بابا داوردان با بیان اینکه برای اجرای این پروژه شش میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است، افزود: با افتتاح فاز نخست این پروژه 50 خانوار عشایری منطقه از مزایای آن بهره مند می شوند.

وی خاطرنشان کرد: با تکمیل فاز دوم این پروژه 620 خانوار عشایری زیرکوه با جمعیت 4 هزار از مزایای آن بهره مند می شوند.

مدیرکل دفتر عمران و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران مشخصات فنی این پروژه را اجرای خط انتقال به طول 34 کیلومتر لوله پلی اتیلن، احداث و تجهیز دو باب ایستگاه پماژ آب و 700 مترمکعب مخازن تعادل، احداث شبکه برق 20 کیلو ولتی به ایستگاه پمپاژ به طول 8 کیلومتر و 300 متر عنوان کرد.

وی ادامه داد: اجرای فاز اول این پروژه از آبان ماه 96 آغاز شده بود و پیش بینی ما برای اتمام آن اسفند ماه سالجاری بود.

داوردان در خصوص اجرای فاز دوم پروژه نیز با بیان اینکه این پروژه تا کنون 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، افزود: اعتبار مورد نیاز برای تکمیل فاز دوم پروژه، شامل عملیات اجرایی خط انتقال آب به طول 52 کیلومتر و کف شکنی و علاج بخشی چاه آب شرب بمرود و تاسیسات تکمیلی آن، 100 میلیارد ریال برآورد می شود.

 


 

  • تاریخ درج خبر : جمعه ١٩ بهمن ١٣٩٧ - ١٤:٢٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: