نسخه چاپی


دبیر کارگروه زنان روستایی و عشایر ی ریاست جمهوری:

هیچ اقدامی برای ورزش زنان روستایی و عشایری انجام نشده است

دبیر کارگروه زنان روستایی و عشایری معاونت امور زنان ریاست جمهوری گفت: برای زنان روستایی و عشایری تفریح و سرگرمی تعریف نشده و اقدامی برای ورزش آنان انجام نگرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایلنا، پریچهر سلطانی معتقد است خانم‌های روستایی اصلا تفریح و سرگرمی ندارند و چنین چیزی برای زنان روستایی تعریف نشده است در صورتی که وجود این آیتم می‌تواند از نظر روحی برای آنان اتفاق ویژه‌ای باشد.

وی اظهار داشت: اصلا اقدامی در زمینه ورزش بانوان در روستاها انجام نشده است و در حال حاضر بسیاری از دختران روستایی که می‌خواهند یک ورزش را به صورت حرفه‌ای انجام دهند مجبورند به مراکز استان ها مهاجرت کنند تازه اگر امکاناتش را داشته باشند تا بتوانند در مسابقات شرکت کنند.

دبیر کارگروه زنان روستایی و عشایر معاونت امور زنان ریاست جمهوری افزود: وقتی ما در برنامه ششم توسعه از عدالت جنسیتی در تمام ابعاد  صحبت می‌کنیم یعنی باید به همه اقشار اعم از روستایی، عشایری، شهری توجه کنیم.

سلطانی گفت: وقتی بحث از زنان روستایی و عشایری و ورزش آنان می‌شود، بسیاری معتقدند زنان در روستاها مدام راه می‌روند و همیشه در حال کار کردن هستند، در حالیکه این ورزشی که به صورت منظم دنبال شود و بتوان نام آن را ورزش گذاشت نیست.

وی اضافه کرد: ما هیچ فضایی را نمی‌بینیم که دقیقا مشخص و ساختارمند برای ورزش زنان روستایی و عشایری اختصاص داده شده باشد.

سلطانی افزود: برگزاری مسابقات بومی و محلی در روستاها مانند این است که در برنامه باشد که سالی یکبار یک نمایش اجرا کنیم.

وی با یان اینکه برنامه‌هایی را می‌گذارند که در روستاها چه ورزش‌هایی هست و چه کسانی این ورزش ها را بلد هستند و بیاید مسابقه دهند، گفت: این مسئله ربطی به ورزش زنان در روستاها ندارد، ورزش یعنی در روستاها بتوانند در هفته حداقل مثلا سه روز را مشخص کنند که خانم‌ها بروند و در این اماکن ورزش کنند.

سلطانی تاکید کرد: آنچه مسلم است در بسیاری از روستاها در دبیرستان ها و مدارس راهنمایی احتمالا سالن های ورزشی ساخته شده که همان‌ها اگر درست مدیریت شوند می‌توان تا حدی به این مسئله رسیدگی کرد.

دبیر کارگروه زنان روستایی و عشایری معاونت امور زنان ریاست جمهوری گفت: ما وظیفه داریم برای بالا بردن اعتماد به‌نفس، کاهش افسردگی، پیشگیری از بسیاری بیماری‌ها، ایجاد نشاط و شادابی، آماده کار بودن و رویارویی زنان با مسائل و مشکلات ورزش زنان را در روستاها جدی بگیریم.

وی اظهار داشت: همه آنهایی که وظیفه دارند اعم از وزرات ورزش، وزارت کشور، وزارت فرهنگ و ارشاد و شورای فرهنگ عمومی و ... باید شرایط را فراهم کنند و کمک کنند تا برای ورزش زنان روستایی و عشایری اقدامات مناسبی انجام شود.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٦ بهمن ١٣٩٧ - ١٠:٣٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: