نسخه چاپی


در سومین روز دهه فجر روی داد

تجدید میثاق عشایر استان تهران با آرمان های امام راحل

مدیر امور عشایر تهران گفت: جامعه عشایر استان با 102 شهید در تاریخ دفاع مقدس نقش کوچکی در تاریخ انقلاب ایفا کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل خبرگزاری ایرنا، هاتف ممیزی در حاشیه تجدید میثاق جامعه عشایری و جهاد کشاورزی با آرمان های امام راحل در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: جامعه عشایر استان با 102 شهید در تاریخ دفاع مقدس نقش کوچکی در تاریخ انقلاب ایفا کرده که امروز نیز همانند سال گذشته در حرم مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب حضور یافته تا تجدید میثاق دوباره با ایشان داشته باشند.

وی تکمیل فاز نخست مجتمع روستای رازق آباد با اعتبار 450 میلیون تومان را مهمترین پروژه عمرانی و دامپروری استان بیان کرد و افزود: در این مجتمع بزرگ 300 راس دام سبک پرورش داده می شود که علاوه بر تولید تولید، به پویایی اقتصاد کشور نیز کمک بسزایی می شود.

مدیر امور عشایر تهران گفت: مرمت و بازسازی ایل راه عشایری، احداث آب نما، بهسازی چشمه و احداث آبشخور دامی، تأمین آب و آبرسانی آشامیدنی عشایر و احداث شبکه آبرسانی از دیگر طرح هایی هستند که در این ایام مبارک به بهره برداری می رسد.

وی عنوان کرد: این 11پروژه قابل افتتاح، موجب اشتغالزایی 50 نفر (تحصیل کرده دانشگاهی) به صورت مستقیم و 150 نفر به صورت غیر مستقیم را فراهم کرده است.

مدیر امور عشایر تهران افزود: استان تهران دارای حدود 3 هزار خانوار عشایری است که این جامعه تولید کننده 700 هزار راس دام سبک در اختیار دارند و این جامعه در سال گذشته بیش از 67 هزار تن محصول دامی تولید کرده است.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٦ بهمن ١٣٩٧ - ٠٨:٥١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: