نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر استان سمنان:

کاهش جمعیت عشایری سمنان نگران کننده است

مدیرکل امور عشایر استان سمنان گفت: کاهش جمعیت عشایری این استان به دلیل یک جانشینی و کاهش تولید گوشت قرمز و فرآورده لبنی، جدی و نگران کننده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، حمیدرضا حسینی در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا اظهار داشت: رفع مشکلات زیرساختی و تامین نهاده های دامی یکی از عوامل مهم و اصلی در حفظ جمعیت عشایری سمنان است و در چند سال گذشته این راهبرد در استان به خوبی انجام شد.

وی اضافه کرد: اعتبار امور عشایر سمنان از چهار میلیارد و 500 میلیون ریال در سال 94 به بیش از 35 میلیارد ریال افزایش یافته که این امر در توقف کاهش روزافزون جمعیت عشایری استان تاثیرگذار بوده است.

حسینی ادامه داد: در سه سال گذشته بیش از 200 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به عشایر استان سمنان پرداخت شده که این امر در میان مدت به افزایش تولید فرآورده های لبنی و گوشت قرمز کمک کرده است.

مدیرکل امور عشایر استان سمنان بیان داشت: در برنامه ششم توسعه 17 ظرفیت قانونی برای حمایت از بخش عشایری کشور مصوب شد که با اجرایی شدن این طرح ها در بلندمدت شاهد حفظ جمعیت در این بخش خواهیم بود.

وی یادآور شد: سرشماری عشایر استان سمنان در خرداد و تیر ماه سال آینده انجام می شود و برنامه ریزی ها برای حمایت از این بخش براساس آمار جدید انجام خواهد شد.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٧ دی ١٣٩٧ - ١٥:١٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: