نسخه چاپی


رئیس سازمان بسیج عشایری خبر داد:

گنگره 10 هزار شهید عشایری کشور برگزار می شود

رئیس سازمان بسیج عشایری از برگزاری کنگره ده هزار شهید عشایری کشور در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، سردار نصرت الله سیف در کارگاه توانمندسازی روحانیون مستقردر رده های بسیج عشایری در مشهد با بیان این مطلب اظهار داشت: این کنگره با هدف رفع مشکلات عشایر در تمام بخش ها در سراسر کشور برگزار می شود.

وی گفت: جمعیت عشایری کشور بیش از دو هزار عضو هیئت علمی در دانشگاه های کشور دارد که این خود نشان می‌دهد عشایر در تولید علم موفق بوده و نقش محوری دارند.

سیف با اشاره به توان و ظرفیت بالای قشر جوان عشایر افزود: ما در قشر عشایر کشور دارای نخبگان بسیاری هستیم که در زمینه‌های مختلف صنعت می‌توانند به عنوان بازوان و محرک‌های اساسی پیشرفت کشور تاثیر بگذارند.

رئیس سازمان بسیج عشایری اضافه کرد: ما در بسیج عشایر تا جایی که بتوانیم از تخصص، توانمندی و مشارکت عشایر در زمینه‌های مختلف علمی، پژوهشی و اجرایی در قالب سیاست‌های بسیج بهره می بریم.

وی با اشاره به اینکه عشایر کشور دارای کارکردهای اقتصادی و دفاعی هستند، افزود: تربیت حافظان قرآنی، شناسائی نخبگان و شعرای عشایر و فعال نمودن حلقه صالحین و رفع موانع و مشکلات آنان باید در دستور کار بسیج عشایری قرار گیرد.

گفتنی است، تعداد 80 نفر روحانی در همایش سه روزه در مجمتع فرهنگی میعاد مشهد با محورهای وظایف روحانیون در جامعه عشایری و هم گرائی و هم افزائی تحقق فرهنگ و تربیت عشایر، حضور دارند.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٧ دی ١٣٩٧ - ١٥:١٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: