نسخه چاپی


نایب رئیس کمیسیون زنان مجلس شورای اسلامی:

سال 98 بهترین فرصت برای صادرات صنایع دستی عشایر است

نایب رئیس کمیسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: در بودجه 98 تسهیلاتی برای افزایش صادرات غیرنفتی دیده شده و این بهترین شرایط برای عرضه صنایع دستی عشایر در خارج از کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، معصومه آقاپور علیشاهی در نشست با رئیس و مدیران سازمان امور عشایر ایران با تاکید  بر برگزاری جلساتی با وزارت صنایع، معدن و تجارت در رابطه با برگزاری نمایشگاه­ در خارج از کشور، افزود: بهتر است برای ورود به فضاهای نمایشگاهی پس از بازارسنجی، اجناس و تولیدات عشایر را عرضه کنید.

وی با بیان اینکه زنان روستایی و عشایری برای فراکسیون زنان مجلس اهمیت زیادی دارند، گفت: فقط تاکید به خود عشایر نداشته باشیم، ما روستاهایی داریم که عشایر در آنجا ساکن هستند و خواهش من این است که کلمه روستایی را نیز در کنار کلمه عشایر تکرار کنید.

آقاپور افزود: طرح­ هایی که در آن کلمه روستایی باشد و به صحن علنی مجلس بیاید، امکان تصویب آن خیلی بالا می ­رود.

نایب رئیس کمیسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از محل سرمایه­ های اجتماعی وزارت نفت هم می­ توانیم برای عشایر کمک بگیریم، افزود: همچنین باید پیگیری کنیم تا فضای ارتباطی و آنتن ­دهی تلفن های همراه در مناطق عشایری بهبود پیدا کند.

وی در رابطه با مدارس عشایری نیز گفت: از کسانی که به عنوان خیرین مدرسه ­ساز هستند، بخواهید برای مدارس عشایری تجهیزات تامین کنند.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٦ دی ١٣٩٧ - ١١:٠٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: