نسخه چاپی


استاندار اردبیل تاکید کرد:

تدوین طرح های ویژه بوم گردی و گردشگری برای عشایر اردبیل

استاندار اردبیل در شورای عشایری این استان بر تدوین طرح های ویژه برای سرمایه گذاری در خصوص بوم گردی در حوزه عشایر تاکید کرد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، اکبر بهنام جو روز چهارشنبه 2 آبان در جلسه شورای عشایر استان که با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران برگزار شد، خواستار ارائه تسهیلات اشتغالزایی به عشایر برای سرمایه گذاری در زمینه گردشگری و فروش محصولات تولیدی در این بخش شد.

وی با بیان اینکه مسوولان استانی در خصوص تسهیل در روند اجرای این طرح ها با امور عشایر همکاری می کنند، گفت: در همین راستا برگزاری جشنواره های دوره ای و نمایشگاه های دائمی فروش محصولات دامی و صنایع دستی عشایر در اولویت قرار گیرد.

بهنام جو افزود: راه اندازی صنایع تبدیلی در استان برای بسته بندی و فروش محصولات عشایر از دیگر گام های مهم برای کمک به فروش تولیدات عشایر است.

وی همچنین ارائه تسهیلات برای افزایش میزان تولید و عرضه محصولات عشایری را یکی از مهم ترین اقدامات برای توسعه اقتصادی در بخش عشایر عنوان کرد.

استاندار اردبیل گفت: راه اندازی صنایع تبدیلی در مناطق ییلاقی و قشلاقی عشایر می تواند در بهبود کیفیت بسته بندی و افزایش خریداران محصولات عشایری موثر باشد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه در سال های اخیر برای رفع مشکلات عشایر استان اردبیل کارهای مهمی صورت گرفته است، گفت: اجرای پروژه سد پایاب خداآفرین یکی از این اقدامات ماندگار است که موجب کاهش مشکلات مربوط به آب در بین عشایر منطقه شده است.

وی ادامه داد: در خصوص رفع مشکلات مربوط به معیشت و رفاه عشایر استان نیز استانداری اقدامات لازم را انجام می دهد.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢ آبان ١٣٩٧ - ١٤:٣٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: