نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر ایلام :

عشایر ایلام سالیانه 1600 تن پشم دام تولید می کنند

مدیرکل امور عشایر ایلام گفت: عشایر ایلام سالیانه 1600 تن پشم دام تولید می کنند که به دلیل نبود صنایع تبدیلی به خارج از استان صادر می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر ایلام، فرشاد یاسمی با اشاره به آغاز پشم چینی دام در استان  اظهار کرد: همزمان با فرارسیدن فصل بهار، عشایر استان اقدام به پشم چینی دام‌ خود کرده اند.

وی گفت: عشایر استان سالیانه یکهزار و ۶۰۰ تن پشم تولید می کنند و به دلیل عدم وجود صنایع ریسندگی و تبدیلی در استان ۹۰درصد این پشم به خارج از استان صادر می‌شود.

یاسمی ادامه داد: عشایر استان ایلام یک میلیون و ۴۰۰ هزار راس دام سبک در اختیار دارند که میزان تولیدات آنان بیش از ۹۰ هزار تن انواع محصولات به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد تومان است.با اشاره به آغاز پشم چینی دام در استان ایلام، اظهار کردهمزمان با فرارسیدن فصل بهار، عشایر استان اقدام به پشم چینی دام‌ خود کرده اند.

مدیرکل امور عشایر ایلام یادآور شد: عشایر استان ایلام سالیانه یکهزار و ۶۰۰ تن پشم تولید می کنند و به دلیل عدم وجود صنایع ریسندگی و تبدیلی در استان ۹۰درصد این پشم به خارج از استان صادر می‌شود.

وی گفتعشایر استان ایلام یک میلیون و ۴۰۰ هزار راس دام سبک در اختیار دارند که میزان تولیدات آنان بیش از ۹۰ هزار تن انواع محصولات به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد تومان است.

 

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٨ فروردين ١٤٠٠ - ٠٧:٥٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: