نسخه چاپی


سرپرست معاونت توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر:

مناطق عشایری ظرفیت زیادی برای توسعه گیاهان دارویی دارند

سرپرست معاونت توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران گفت: مناطق عشایری ظرفیت و منابع زیادی برای توسعه کشت گیاهان دارویی دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، نشست بررسی انعقاد تفاهم نامه و قرارداد با "اندیشکده زیست بان هرمس" با "اتحادیه عشایری دامداران متحرک ایرانیان" و اتحادیه های استانی برای توسعه کشت گیاهان دارویی در مناطق عشایری امروز 16 فروردین ماه در سالن جلسات "شهید سپهبد قاسم سلیمانی" سازمان امور عشایر برگزار شد.

سرپرست معاونت توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران در این نشست اظهار داشت: مناطق عشایری ظرفیت و منابع زیادی برای توسعه گیاهان دارویی دارند و زمینه جمع آوری، کشت، فرآوری و عرضۀ این گیاهان در وجود دارد.

مهدی میزبان ادامه داد: ظرفیت اقتصادی قابل توجهی در گیاهان دارویی، خوراکی و تزیینی در مناطق عشایری وجود دارد که بازاریابی و عرضۀ مناسب آنها می تواند در افزایش درآمد خانوارهای عشایری بسیار مؤثر باشد.

وی افزود: دورنمای سازمان امور عشایر این است که عشایر وارد بازار اقتصادی و بزرگ گیاهان دارویی شوند و با برندسازی اعتماد مصرف کننده را جلب کنیم.

سرپرست معاونت توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران، گفت: قرارداد با اندیشکده زیست بان هرمس و استفاده از ظرفیت های موجود در مناطق عشایری می تواند در کشت گیاهان دارویی و توسعه آن نقش مهمی داشته باشد.

در این نشست رئیس حوزه ریاست و مدیران کل دفاتر تخصصی سازمان امور عشایر ایران، مدیرعامل اتحادیه عشایری دامداران متحرک ایرانیان و تعدادی از مدیران عامل اتحادیه های عشایری استانی حضور داشتند.

 

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٦ فروردين ١٤٠٠ - ١١:٥٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: