نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

عشایر نقش پررنگی در تامین امنیت غذایی جامعه ایفا می کنند

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: عشایر نقش پررنگی را در کمک به تامین امنیت غذایی جامعه ایفا می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایلنا، شاهپور علائی مقدم در سفر به قزوین و دیدار با رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با تاکید بر نقش موثر عشایر در تامین امنیت غذایی کشور، اظهار داشت: عشایر نقش بسیار مهمی در تولید و تامین گوشت قرمز دارند و باید با حمایت‌های لازم به حفظ و ارتقای تولید محصولات دامی این قشر کمک کنیم.

وی با بیان اینکه عشایر قزوین ظرفیت خوبی در تامین گوشت قرمز و گیاهان دارویی دارند، گفت: آب و هوای معتدل و مراتع خوب قزوین ظرفیت مناسبی را برای تولید گوشت قرمز توسط عشایر و فعالیت در زمینه گیاهان دارویی ایجاد کرده است.

علائی مقدم در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به خدمات دولت به عشایر، اظهار داشت: تسهیلات و خدمات ارائه شده به جامعه عشایری در دولت یازدهم و دوازدهم، قابل مقایسه با دوره های گذشته نیست.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به وجود ظرفیت‌های قانونی مختلف به ویژه در برنامه ششم برای حمایت از عشایر، اظهار داشت: در برنامه ششم برای حمایت از عشایر، 17 ظرفیت قانونی وجود دارد و پیگیر استفاده از این ظرفیت ها برای تقویت معیشت و اقتصاد عشایر هستیم.

 وی گفت: فراکسیون عشایری مجلس شورای اسلامی یک ظرفیت مهم برای رسیدگی به نیاز ها و مطالبات جامعه عشایری است.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٦ فروردين ١٤٠٠ - ٠٧:٥١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: