نسخه چاپی


1000 پنل خورشیدی بین خانوارهای عشایری کهگیلویه و بویراحمد توزیع می شود

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد از توزیع 1000 پنل خورشیدی بین خانوارهای عشایری استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانمی سازمان امور عشایر ایران به نقل از ایلنا، جمال معتمدی‌زاده اظهار داشت: تأمین برق محل اسکان عشایری که بیشتر از چهار کیلومتر با شبکه برق فاصله داشته باشند از طریق پنل های خورشیدی سبک و قابل حمل تامین می شود.

وی گفت: این پنل ها قابلیت تولید 100 وات برق را دارند و روشنایی حداقل پنج شعله لامپ کم مصرف و شارژ چراغ قوه و گوشی همراه را تأمین می کنند.

معتمدی زاده با اشاره به برگزاری مناقصات و انعقاد قرارداد خرید پنل های خورشیدی برای عشایر استان، افزود: تنها 10 درصد قیمت تمام شده این پنل ها توسط عشایر پرداخت می شود و مابقی آن را دولت تأمین می کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به آثار زیست محیطی اجرای این طرح ابراز امیدواری کرد با گسترش استفاده از انرژی‌های نو شاهد کاهش آثار مخرب استفاده از سوخت‌های فسیلی و تخریب جنگل ها و مراتع باشیم.

وی با بیان اینکه در هفته جاری 20 پنل خورشیدی به 20 خانوار عشایری در شهرستان گچساران به صورت نمادین واگذار می شود، گفت: در حال حاضر تمامی جمعیت شهری و روستاهای بالای 10 خانوار استان از نعمت برق برخوردار  هستند.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٥ فروردين ١٤٠٠ - ٠٨:٣٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: