نسخه چاپی


کوچ بهاره عشایر یزد به مناطق ییلاقی آغاز شد

رئیس امور عشایر یزد از آغاز کوچ بهاره عشایر استان به مناطق ییلاقی یزد، فارس و کرمان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، حسن زارع در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا اظهار کرد: کوچ عشایر شهرستان های ابرکوه و خاتم به مناطق ییلاقی استان های یزد، کرمان و فارس آغاز شده است و تا اواخر فروردین ادامه دارد.

وی با بیان اینکه کوچ عشایر استان به شیوه سنتی و یا با خودرو انجام می شود، افزود: تمهیدات لازم برای تامین امنیت جانی و مالی عشایر در زمان کوچ با همکاری نیروی انتظامی و جمعیت هلال احمر اندیشیده شده است.

زارع با بیان اینکه تیغ زنی ایلراه ها برای کوچ آسان عشایر انجام شده، یادآور شد: 1200 کیلومتر ایلراه در حد فاصل مناطق قشلاقی و ییلاقی استان های یزد، فارس و کرمان وجود دارد که مورد استفاده عشایر کوچنده یزد قرار می گیرد.

رئیس امور عشایر یزد گفت: با استقرار کامل عشایر در مناطق ییلاقی روند خدمات رسانی از جمله تامین آب، علوفه، مرمت ایل راه ها، ارائه خدمات درمانی و سایر نیازهای آنان انجام می شود.

وی با تاکید به عشایر استان برای دریافت کارت تردد دام، گفت: ارائه خدمات، پرداخت تسهیلات و توزیع نهاده دامی به عشایر فقط با ارائه کارت شناسایی دامداری‌ها و مجوز تردد دام امکان پذیر است.

زارع با اشاره به اینکه کارت های شناسایی دامداری ها و تردد دام تا پنج سال اعتبار دارد، ادامه داد: خانوارهای عشایر استان که عمدتا درشهرستان های ابرکوه و خاتم هستند می توانند برای گرفتن کارت تردد دام به جهاد کشاورزی مناطق سکونت خود مراجعه کنند.

 

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١١ فروردين ١٤٠٠ - ٠٨:٥٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: