نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر اصفهان:

عشایر 10 روز دیرتر به اصفهان کوچ کنند

مدیرکل امور عشایر اصفهان از عشایر خواست ده روز دیرتر به مناطق ییلاقی استانکوچ کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، مختار اسفندیاری از عشایر استان اصفهان  خواست در مقایسه با سال‌های قبل که اواخر اردیبهشت به منطقه وارد می‌شدند امسال دست‌کم  ده روز دیرتر به مناطق ییلاقی وارد شوند.

وی دلیل این تاخیر را امید به بهبود اوضاع شیوع کرونای انگلیسی در استان‌های گرمسیر و خوزستان برشمرد و افزود: با این وجود تدابیر پزشکی و بهداشتی لازم برای کوچ عشایر به استان اتخاذ خواهد شد.

اسفندیاری ادامه داد: از سوی دیگر به دلیل بارش اندک  نیاز است تا مراتع استان با بارش‌های بهاری به خصوص در اردیبهشت ماه تا حدی بازیابی شود و حجم علوفه در آن افزایش یابد.

مدیرکل امور عشایر اصفهان خاطرنشان کرد: سرسبزی مراتع بیشتر به بارش‌های بهاری وابسته است بنابراین به‌دلیل عدم بارش در فروردین باید چشم انتظار بارندگی در اردیبهشت ماه باشیم.

وی گفت: بر اساس هماهنگی‌ها ایستگاه‌های غربالگری کرونا در مبادی ورودی عشایر به استان دایر خواهند شد تا تدابیر پزشکی برای مبتلایان احتمالی به کووید۱۹ و یا کرونای انگلیسی اتخاذ شود.

مدیرکل امور عشایر اصفهان ادامه داد: توزیع اقلام بهداشتی همچون سال قبل و ارائه نکات آموزشی پیشگیرانه از بیماری کووید۱۹ نیز در دستور کار قرار گرفته است.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٠ فروردين ١٤٠٠ - ١٠:٣١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: