نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان خبر داد:

اجرای 620 پروژه در مناطق عشایری سیستان و بلوچستان

مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان از اجرای 620 پروژه در سال جاری در مناطق عشایری این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر سیستان و بلوچستان، حمید طوقی گفت: بر اساس آیین نامه ساماندهی عشایر کشور مصوب هیئت محترم وزیران دستگاه های اجرایی موظفند بخشی از اعتبارات خود را به صورت سالیانه در مناطق عشایری با اجرای پروژه های مورد نیاز عشایر هزینه کنند.

وی افزود: با پیگیری های اداره کل امور عشایر و همکاری دستگاه های اجرایی استان 166 میلیارد تومان برای اجرای پروژه جذب مناطق عشایری شد که بیشترین میزان اعتبار جذب شده مربوط به امور عشایر سیستان و بلوچستان می باشد.

طوقی اظهار داشت : با اجرای 620 پروژه در مناطق عشایری استان در سال جاری تعداد 60 هزار خانوار عشایری از مزایای آن بهره مند شدند.

مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان  ادامه داد: پروژه های اجرا شده شامل تأمین آب، پروژه های آبخیزداری، بازگشایی و نگهداری راه، احداث و تعمیر مسکن، برقرسانی، احداث استخر و بهسازی چشمه و قنات، احداث و بازسازی فضاهای آموزشی، آموزش عشایر، تجهیز خانه ورزش، احداث سرویس بهداشتی  و واکسیناسیون دام  می باشد.

گفتنی است، مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان در حکمی "نعمت اله کردی کوشه" را به عنوان رئیس اداره امور عشایر شهرستان خاش منصوب کرد و  طی مراسمی با حضور فرماندار خاش از زحمات "امین اله میرکازهی" رئیس سابق اداره امور عشایر این شهرستان که به درجه بازنشتگی نایل آمد، تجلیل شد.
      

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٦ اسفند ١٣٩٩ - ٠٩:٢٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: