نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

در مرز ایران و افغانستان پروژه های عشایری بی نظیری اجرا کرده ایم

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: در مرز ایران و افغانستان پروژه های بی نظیری اجرا کرده ایم و 75 کیلومتر انتقال آب از طریق لوله کشی انجام داده ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلان غرب به همراه عضو کمیسون اقتصادی مجلس و نماینده مردم کنگاور،  هرسین و صحنه از استان کرمانشاه با حضور در سازمان امور عشایر با رئیس سازمان دیدار کردند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در این دیدار با بیان اینکه کرمانشاه یکی از استان های مهم عشایری کشور است، اظهار داشت: سال گذشته 254 میلیار تومان برای آبرسانی به عشایر اختصاص یافت که چهار میلیارد و 600 میلیون تومان آن را به عشایر کرمانشاه اختصاص دادیم.

وی افزود: امسال نیز 135 میلیارد تومان برای آبرسانی به عشایر اختصاص داده شده که انقلاب بزرگی در ارتقاء شاخص برخورداری عشایر از آب بهداشتی اتفاق افتاد و در دو سال اخیر این شاخص از 43 به 63درصد افزایش یافته است.

 

ارتقاء 15 شاخص توسعه ای در مناطق عشایری را پیگیری می کنیم

رئیس سازمان امور عشایر ایران ادامه داد: در قانون برنامه ششم ارتقا سالانه 5درصد شاخص های توسعه تاکید شده است و ما ارتقاء 15 شاخص توسعه ای در مناطق عشایری از جمله در حوزه آب، راه، برق، بهداشت، آموزش و پرورش و مخابرات را پیگیری می کنیم.

وی بیان داشت: در سال های گذشته مردم شهر 70درصد و روستاییان 30درصد از مالیات بر ارزش افزوده سهم می بردند و عشایر سهمی نداشتند که با ایجاد ظرفیت قانونی در سالهای اخیر سالانه 160 میلیارد تومان از این محل به عشایر اختصاص می یابد.

علائی مقدم گفت: امسال برای اولین بار 13 هزار و 500 پنل خورشیدی به عشایر کشور اختصاص داده شده که 500 پنل آن مربوط به عشایر استان کرمانشاه است و همچنین در دو سال گذشته چهار کامیون تانکردار آبرسان و پنج خودروی کمکدار برای ارائه خدمات به عشایر استان کرمانشاه اختصاص داده ایم.

 

سه هزار میلیارد تومان تسهیلات به عشایر پرداخت کرده ایم

رئیس سازمان امور عشایر ایران اظهار داشت: در یک افق پنج ساله 38هزار تن افزایش تولید در مناطق عشایری داشته ایم و در طول سه سال گذشته سه هزار میلیارد تومان تسهیلات به عشایر پرداخت کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه امسال 470 هزار تن نهاده دامی در مناطق عشایری کشور از طریق تعاونی های عشایر توزیع کرده ایم، تاکید کرد: ما این توان و آمادگی را داریم که از طریق تشکل های عشایری نهاده دامی مورد نیاز عشایر را تامین کنیم و یک اتحادیه مرکزی، 21 اتحادیه استانی و 250 تعاونی عشایری در این زمینه در کشور فعالیت می کنند.

 

اختصاص 20میلیارد تومان یارانه حمل آرد و سوخت به عشایر

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به اختصاص یارانه حمل آرد و سوخت به عشایر، گفت: عشایر آرد را 9هزار تومان و سیلندر گاز را چهارهزار تومان از روستائیان گران تر می خریدند و با پیگیرهایی که شد 20 میلیارد تومان از محل یارانه ها برای حمل آرد و سوخت اختصاص داده شد.

علائی مقدم افزود: نان قوت غالب عشایر کشور است و از نمایندگان مجلس انتظار داریم کمک کنند تا عشایر در تامین آرد مورد نیاز خود مشکلی نداشته باشند.

وی با اشاره به اینکه 66هزار کیلومتر راه عشایری در کشور داریم، گفت: امسال پیشنهاد داده ایم یک ردیف اعتبار ملی برای راه های عشایر اختصاص داده شود که 50 میلیارد تومان در کمیسیون بودجه و کمیسیون تلفیق تصویب شده که اگر در صحن مجلس هم تصویب شود کمک خوبی برای نگهداری راه های عشایری می شود.

علائی مقدم با بیان اینکه تمام وظایف وزارت کشور در سازمان امور عشایر در حوزه های مختلف وجود دارد، گفت: تمام امید عشایر به تابلوی سازمان امور عشایر است و مخالف طرحهای ادغام این سازمان در سازمان های دیگر هستیم.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٩ - ١٨:٥٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: