نسخه چاپی


حضور کاروان سلامت در مناطق عشایری فارس در دهه فجر

در دهه فجر اکیپ کاروان سلامت دانگاه علوم پزشکی در فارس به عشایر استان خدمات بهداشتی و درمانی ارائه داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، مدیرکل امور عشایر فارس گفت: از ابتدای شیوع کرونا، برای پیشگیری از ابتلای عشایر استان و کاهش تردد آنان در شهرها، کاروان سلامت و اکیپ بهداشتی با همکاری اداره امور عشایر شهرستان ها برای غربالگری عشایری و خدمات بهداشتی به عشایر استان خدمات می دهند.

روح الله بهرامی با بیان اینکه جامعه عشایری از جمله جوامعی است که نیاز بیشتری به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی دارند، افزود: اکیپ های بهداشتی متشکل از پزشک عمومی، داندانپزشک، ماما، بهیار، کارشناس بهداشت با همکاری مرکز بهداشت به مناطق عشایری اعزام شدند.

وی اظهار داشت:  آگاهی و غربالگری مستمر با هدف درمان به موقع بیماری ها از ابتدای شیوع کرونا در سطح استان قابل اجرا بوده ولی در ایام دهه فجر اقدامات موثری برای بهره مندی عشایر از خدمات بهداشتی صورت گرفت که از جمله این خدمات ویزیت بیش از 700 نفر، ویزیت 200 نفز، توسط ماما و معاینه دندان 100 نفر از عشایر استان می باشد.

مدیر کل امور عشایر فارس فزود: غربالگری شامل کلیه سنین به خصوص افراد بالای 30 سال می باشد، که افراد در زمینه های دیابت، تست کرونا، معاینه، واکسن کودکان، مادران باردار، فشارسنجی و غیره به طور مرتب در مناطق عشایری انجام و همزمان اطلاعات سلامت عشایر در سامانه ثبت می گردد.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٩ - ١١:٣٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: