نسخه چاپی


بهره برداری از ۱۳طرح عشایری با 19میلیارد تومان اعتبار در خراسان رضوی

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی گفت: ۱۳طرح عمرانی و تولیدی در مناطق عشایری خراسان رضوی با هزینه 19 میلیارد تومان آماده ثمردهی شده‌ است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان رضوی، مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی از افتتاح ۱۳طرح عمرانی و تولیدی با هزینه 19 میلیارد تومان برای ارتقاء اقتصادی و رفاهی عشایر خراسان رضوی در مناطق عشایری همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.

وی افزود: بهره‌برداری از این طرحها یکهزار و ۴۰۰ خانوار عشایری خراسان رضوی را از خدمات حاصل از آنها برخوردار می‌کند تا زندگی راحت‌تر و مثمرثمرتری داشته باشند.  

نبوی فرد ادامه داد: این طرحها شامل ساخت منبع ذخیره آب، انتقال و تأمین آب محلات عشایری شهرستان های کلات و درگز، عملیات راهسازی، ایجاد ابنیه در ایل‌راه های عشایری شهرستان های خواف، مشهد، کاشمر و سرخس و همچنین ساخت واحد دامداری و باسکول در شهرستان های خواف و قوچان می باشند.

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی با اشاره به از رشد چشمگیر شاخص های برخورداری عشایر استان از خدمات مختلف پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بیان داشت: سال ۱۳۵۷ تنها سه مورد خدمت شامل راه های رفت و آمد، آموزش عمومی آن هم فقط در مقطع ابتدایی و مسکن برای عشایر مطرح بود و برخورداری عشایر خراسان رضوی در این سه شاخص نیز تا زمان پیروزی انقلاب به صورت میانگین تنها شامل ۱۰درصد جمعیت این قشر بود

وی افزود: با وقوع انقلاب اسلامی و طبق آخرین بررسی انجام شده تا اوایل امسال این سه شاخص به ۲۳ شاخص افزایش یافته و میانگین برخورداری عشایر استان به ۶۰درصد رسیده است.

نبوی فرد گفت: طبق برنامه پیش روی سازمان امور عشایر ایران تا افق ۱۴۰۴ میزان برخورداری عشایر کشور از تمامی این شاخص ها باید به ۱۰۰ درصد افزایش یابد که هم اکنون این میزان در خراسان رضوی 8درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٩ - ١٢:١٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: