نسخه چاپی


بهره برداری از 7 پروژه در مناطق عشایری استان تهران در دهه فجر

مدیر امور عشایر استان تهران از افتتاح هفت پروژه عمرانی و خدماتی در دهه فجر امسال در مناطق عشایری این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان تهران، هاتف ممیزی با اعلام این مطلب به خبرنگاران، گفت: این طرح ها در حوزه تامین آب شرب بهداشتی برای عشایر، احداث پل و تجهیز سامانه های عشایری در شهرستان های دماوند، ورامین، فیروزکوه و پاکدشت با اعتبار سه میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه با اجرای این طرح ها برای حدود ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد شد، بیان داشت: امسال هفت میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای حمایت از تولید و دامپروری در اختیار عشایر استان قرار گرفته است.

مدیر امور عشایر استان تهران گفت: عشایر استان تهران خدماتی از جمله آبرسانی سیار، توزیع نهاده دامی و آرد را توسط یک شرکت تعاونی استانی و هشت شرکت تعاونی شهرستانی دریافت می کنند.

وی اظهار داشت: عشایر استان تهران بیش از 100 شهید تقدیم نظام کرده اند، اظهار داشت: عشایر استان با داشتن ۷۰۰ هزار راس دام سبک از تولید کنندگان عمده گوشت قرمز در تهران محسوب می شوند و در زمینه پرواربندی دام در سال های اخیر اقدامات مناسبی صورت گرفته است.

ممیزی یادآور شد: حدود ۲۰ درصد گوشت مصرفی در استان تهران توسط عشایر تولید می شود و می توان گفت که جامعه عشایری در خط مقدم رونق تولید هستند.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٩ - ١٠:٠٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: