نسخه چاپی


با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران

پروژه بزرگ تامین آب عشایر "خواجه منجیکوه" در نهبندان افتتاح شد

رئیس سازمان امور عشایر ایران در سفر به خراسان جنوبی در مراسمی با حضور استاندار پروژه بزرگ تامین آب عشایر "خواجه منجیکوه" در نهبندان را افتتاح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، در دومین روز سفر رئیس سازمان امور عشایر ایران و هیات همراه به خراسان جنوبی در مراسمی با حضور استاندار، مدیرکل امور عشایر استان و جمعی از مسئولین و عشایر منطقه، پروژه بزرگ تامین آب آشامیدنی انسان و دام عشایر در محلات عشایری "خواجه منجیکوه" شهرستان نهبندان افتتاح شد.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی در این مراسم اظهار داشت: فاز نخست این پروژه در هفته دولت افتتاح شده بود و آب مورد نیاز عشایر با راه‌ اندازی و اجرا فاز دوم برای این عزیزان تامین شده است.

مهدی عصمتی پور گفت: 54 کیلومتر لوله گذاری از نوع پلی اتیلن به قطر 50 تا 200 میلیمتر و شش باب مخزن بتنی ذخیره آب شرب انسان و دام با حجم 550 متر مکعب از اقدامات انجام شده در این پروژه است.

وی افزود: اجرای 1000مترمکعب سنگ و ملات، احداث 75 باب حوضچه شیر آلات، احداث دو باب ایستگاه پمپاژ و آب شیرین کن از دیگر امکانات این پروژه است که با اعتبار 17.5 میلیارد تومان اجرا و 280 خانوار عشایری از آن بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی ادامه داد: مراحل طراحی فاز سوم به پایان رسیده که بزودی به اجرا در خواهد آمد و  120 خانوار دیگر از نعمت آب بهره مند خواهند شد.

 عصمتی پور گفت: از اسفند 98 تا امروز 35 میلیارد تومان اعتبار گرفته ایم که 33 میلیارد و 700 میلیون تومان آن را به پروژه ها تخصیص داده‌ایم.

در ادامه سفر رئیس سازمان امور عشایر ایران به خراسان جنوبی برای افتتاح پروژه آبرسانی به تیغاب شهرستان سربیشه عزیمت کرد.

مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی در مراسم افتتاح این پروژه نیز گفت: در توسعه بخش "درح" با کمیته امداد امام خمینی (ره) و استانداری تفاهم‌نامه ای را امضاء کرده ایم و با اخذ 850 میلیون تومان توانستیم ده منبع دفنی در ده محله عشایری ایجاد و تانکرهای آبی را جمع آوری کنیم.

عصمتی پور افزود: پروژه آبرسانی تیغناب با لوله گذاری به طول 2.6 کیلومتر همراه با احداث یک باب منبع بتنی، حفر و کول گذاری به طول 30 متر، احداث یک باب آبشخور، احداث 4 باب حوضچه با شیر آلات، احداث دو باب سکوی برداشت آب، حمل و نصب پنل، پمپ خورشیدی و بهسازی و مرمت قنات با اعتبار 350 میلیون تومان صورت پذیرفته است.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢١ بهمن ١٣٩٩ - ١١:٢٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: