نسخه چاپی


تامین ۱۳هزار و 500 پنل خورشیدی برای عشایر

چادر‌های عشایر با نصب پنلهای خورشیدی روشن می شود

رئیس سازمان امور عشایر ایران از توزیع ۱۳هزار و ۵۰۰ پنل خورشیدی با ۱۳۵میلیارد تومان اعتبار برای تأمین برق چادرهای عشایری کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، شاهپور علائی مقدم روز دوشنبه 20 بهمن ماه در حاشیه بهره برداری از پروژه آبرسانی به محلات عشایری "خواجه منجیکوه" در شهرستان نهبندان خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما با اعلام این خبر، افزود: ۹۰درصد هزینه پنل‌های خورشیدی یارانه دولتی است و عشایر تنها ۱۰درصد هزینه آن را پرداخت می‌کنند.

وی همچنین از فراهم شدن امکان بیمه اجتماعی رایگان برای ۱۰۰ هزار سرپرست خانوار عشایری در سال جاری خبر داد.

علائی مقدم به تولید ۲۰۰ هزار تن گوشت قرمز در سال جاری به همت عشایر اشاره کرد و افزود: با پرداخت تسهیلات کم بهره و اصلاح روش تغذیه و اصلاح نژاد دام افزایش ۵۰ هزار تنی گوشت قرمز در کشور رقم خورد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران به تولید ۲۵ درصد گوشت قرمز مورد نیاز کشور توسط عشایر اشاره کرد و گفت: از آغاز امسال ۴۷۰ هزار تن نهاده دامی بین عشایر توزیع شده است و تا پایان سال به ۵۷۰ هزار تن می رسد.

وی با بیان اینکه در راستای برخورداری عشایر از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی در دهه فجر امسال ۲۸۸ پروژه آبرسانی با اعتبار ۱۳۵ میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد، افزود: همچنین ۲۸۲ پروژه از سوی سایر دستگاه‌های متولی با اعتبار یکهزار و ۴۴۰ میلیارد تومان در دهه فجر در حوزه عشایری به بهره برداری می‌رسد.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٠ بهمن ١٣٩٩ - ١٩:٣٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: