نسخه چاپی


مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر :

عشایر با تولیدات خود برکت را برای کشور به ارمغان می آورند

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر گفت: عشایر با تولیدات خود برکت و خودکفایی را برای کشور به ارمغان می آورند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر تهران، حجت الاسلام حمزه کلانتری در تجلیل از خانواده شهدای عشایر استان تهران با بیان اینکه جامعه عشایری در طول حیات خود همواره پاسدار حریم جغرافیایی کشور بوده اند، اظهار داشت: اگر از این قشر مولد حمایت شود می توان امیدوار بود در آینده نزدیک از واردات گوشت بی‌نیاز شویم.

وی با اشاره به اینکه هرجا روحانیت حرکتی را آغاز کرده عشایر بازوان اصلی قیام در آن حرکت بودند و به آن روحیه بخشیدند، گفت: عشایر همیشه در خط مقدم نهضت‌ها بودند و با سلحشوری توانسته اند نهضت‌ها را پیش ببرد.

حجت الاسلام کلانتری با بیان اینکه امروز صحنه جنگ عوض شده و مبارزه اقتصادی است، گفت: امروز عشایر با تولیدات پروتئینی و سایر محصولات خود در صحنه حضور دارند و ۲۵ درصد از مواد پروتئینی و گوشتی کشور را تامین می‌کنند.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر با بیان اینکه عشایر در ۵۶درصد از جغرافیای کشور حضور دارند، گفت: مصرف کشور ۸۵۰ تن  گوشت است که حدود ۲۰۰ هزار تن آن را جامعه عشایری تامین می‌کنند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان تهران نیز گفت: ما مدیون ایثارگران و شهدای جامعه عشایری هستیم چراکه این افراد در خط مبارزه با استکبار و تحریم‌ها هستند و اگر این جامعه نباشد شاید زندگی افراد شهری تامین نشود.

حجت الاسلام صالح آبادی با اشاره به اینکه عشایر ذخایر مملکت هستند و نیاز است تا امکانات لازم از نظر آب، راه و نهاده برای این قشر تامین شود، افزود: عشایر جامعه کم توقعی هستند که هیچ گاه سربار جامعه نیستند و با تولیدات خود به کشور کمک می کنند و موجب رونق تولیدی و اقتصادی کشور می شوند.

مدیر امور عشایر استان تهران نیز با اشاره به اینکه عشایر استان تهران بیش از 100شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند.، گفت: عشایر استان تهران با دارا بودن بیش از ۷۰۰ هزار راس دام سبک از تولیدکنندگان عمده گوشت قرمز در پایتخت هستند و در جنگ اقتصادی به تکالیف خود به خوبی عمل کردند.

ممیزی با بیان اینکه اگر تولید از سوی عشایر صورت نمی گرفت ما در تامین گوشت و مواد لبنی و پروتئینی با مشکل روبه رو بودیم، افزود: همانطور که در اول انقلاب صحنه نبرد با دشمن سلاح جنگی بود این بار سلاح جنگی ما تولید داخل است و برای اینکه بتوانیم در این جنگ هم به پیروزی برسیم چاره ای جز حمایت از تولید داخلی نداریم.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید حمایت ویژه ای از جامعه عشایری داشته است، افزود: در استان تهران حدود ۱۵ هزار نفر عشایر مشغول تولید محصولاتی همچون گوشت قرمز و سایر محصولات لبنی هستند.

مدیر امور عشایر تهران خاطرنشان کرد:‌ به لحاظ عددی جمعیت عشایر اندک است اما هر یک نفر از عشایر چندین برابر جامعه روستایی و شهری برای کشور درآمد دارد و ارزش تولید محصولات این جامعه تولید کننده نیز چشمگیر و قابل توجه است.

ممیزی یادآور شد: در استان تهران سال گذشته بیش از ۶۷ هزار تن محصول از سوی جامعه عشایری تولید شد که امسال این میزان بین ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٠ بهمن ١٣٩٩ - ٠٩:٣٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: