نسخه چاپی


ضرورت توجه به مسائل بهداشتی و درمانی زنان عشایری

مدیرکل دفتر ساماندهی و هماهنگی امور عشایر در نشست با مشاور امور زنان و خانواده وزیر بهداشت بر ضرورت توجه به مسائل بهداشتی و درمانی زنان عشایری تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، سیاوش احمدی میرقائد در نشست با مشاور وزیر بهداشت در امور زنان و خانواده گفت: زنان عشایری دارای جایگاه ویژه و احترام خاصی هستند و به عنوان محور و اساس خانوار عشایری محسوب می شوند و حجم قابل توجهی از امورات زندگی عشایر بردوش آنان است.

وی ادامه داد: به دلیل وجود مسائل و مشکلات فرهنگی و اجتماعی در مناطق عشایری مانند ازدواج های فامیلی، تعداد بالای معلولین، فقر غذایی مادران و نوزادان عشایری، پایین بودن سطح سواد زنان نسبت به مردان، عدم دسترسی مناسب به مراکز بهداشتی و درمانی، بیماری های مختلف بعضا به بیماری های مزمن تبدیل می شوند.

احمدی میرقائد گفت: در سالهای اخیر با برنامه ای که وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برای توسعه خانه های بهداشت در دستور کار قرار داده امید می رود این وضعیت بهبود پیدا کند.

مدیرکل دفتر ساماندهی و هماهنگی امور عشایر افزود: ضرورت دارد دستگاه های ذیربط با اعزام تیم های سیار و تخصصی زنان و ماما و در اختیار قرار دادن داروها و اقلام بهداشتی، مکمل های دارویی و غذایی، انجام تست های غربالگری، آموزش های بهداشتی به زنان و خانواده نسبت به کاهش مشکلات و آگاه نمودن آنان اقدام نمایند.

مشاور وزیر بهداشت درمان، آموزش پزشکی در امور زنان و خانواده نیز در این نشست بر ضرورت توجه به مشکلات بهداشتی و درمانی زنان عشایری تاکید کرد و آمادگی وزارت متبوع برای بررسی و رسیدگی به مسائل آنان را اعلام کرد.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٦ بهمن ١٣٩٩ - ٢٠:٠٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: