نسخه چاپی


دیدار رئیس جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با رئیس سازمان امور عشایر

در دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با رئیس سازمان امور عشایر ایران بر برطرف کردن مشکلات عشایر در تامین آب شرب تاکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان روز دوشنبه 6 بهمن ماه با حضور در سازمان امور عشایر ایران با رئیس سازمان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان نیز حضور داشت، درباره مسائل و مشکلات عشایر استان و همکاری های مشترک گفتگو و تبادل نظر شد.

طرح انتقال آب با لوله برای 150 هزار هکتار از اراضی دشت سیستان شامل پنج شهرستان زهک، نیمروز، زابل، هامون و هیرمند و احداث حوزچه های برداشت آب برای 350 هزار راس دام عشایر در حوزه سیستان از موضوعاتی بود که در این نشست مورد گفتگو و بررسی قرار گرفت.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در این دیدار بر تامین آب شرب عشایر سیستان و بلوچستان تاکید کرد و گفت: برخورداری عشایر از نعمت آب ضروری است و امیدواریم با طرح 155 مترمکعب برداشت آب در حوزه سیستان تحول خوبی در اشتغال و معیشت عشایر منطقه ایجاد شود.

علائی مقدم ادامه داد: با توجه به عقب ماندگی های توسعه ای و تاریخی در سیستان و بلوچستان، برای تامین اعتبارات و برطرف کردن مشکلات عشایر استان نگاه ویژه ای خواهیم داشت.

محمدعلی نیکبخت رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار در خصوص تامین نهاده دامی عشایر از طریق پشتیبانی امور دام استان قول مساعد داد.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٦ بهمن ١٣٩٩ - ١٠:٤٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: