نسخه چاپی


25 کمیته برای برگزاری مراسم دهه فجر تشکیل شده است

کمیته روستایی و عشایری گسترده ترین کمیته ستاد دهه فجر کشور است

مسئول کمیته روستایی و عشایری وزارت جهاد کشاورزی گفت: کمیته روستایی و عشایری گسترده ترین کمیته ستاد دهه فجر در سطح کشور است و هر سال به عنوان کمیته برتر معرفی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، نشست ستاد دهه فجر سازمان امور عشایر ایران روز یکشنبه 5 بهمن ماه در سالن جلسات فجر این سازمان برگزار شد.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر و مسئول ستاد دهه فجر سازمان در ابتدای این نشست گفت: حدود 25 کمیته برای برگزاری دهه فجر در کشور تشکیل شده که کمیته روستایی و عشایری از مهمترین این کمیته ها است.

حجت الاسلام حمزه کلانتری بیان داشت: کمیته روستایی و عشایری پرکارترین، فعال ترین و گسترده ترین کمیته  ستاد دهه فجر در سطح کشور است و هر سال به عنوان کمیته برتر معرفی می شود.

مسئول کمیته روستایی و عشایری وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: در کمیته های روستایی و عشایری استانها بیشتر مدیران امور عشایر استان حضور دارند و یا مسئول آن هستند.

وی اظهار داشت: دهه فجر فرصتی برای بازدید مسئولین ملی، استانی و شهرستانی از مناطق عشایری و افتتاح پروژه ها است که باید از این فرصت برای تبیین مشکلات عشایر و  رساندن آنان به حقوقشان استفاده کنیم.

حجت الاسلام کلانتری با اشاره به اینکه امسال سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) مقارن با ایام دهه فجر شده است، گفت: حضرت الزهرا (س) اسوه همه است و لازم است مراسمی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار و به مقام والای ایشان ادای احترام کنیم.

در ادامه نشست رئیس روابط عمومی و امور بین الملل سازمان امور عشایر گزارشی از اقدامات صورت گرفته بر اساس دستورالعمل ارسالی از ستاد دهه فجر وزارتخانه ارائه داد و گفت: اقداماتی برای اطلاع رسانی دستاوردها در مناطق عشایری در دست پیگیری است که در طول این ایام با تولید محتواهای تصویری، متنی، چندرسانه ای و نشست خبری... از طریق رسانه ها و شبکه های مجازی اطلاع رسانی می شود.

در ادامه نشست، سرپرست معاونت توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر با اشاره به اینکه 288 پروژه در دهه فجر امسال در مناطق عشایری افتتاح می شود، گفت: 32 مورد از این پروژه ها با بیش از 800 میلیون تومان اعتبار اجرا شده اند که ظرفیت افتتاح با حضور مسئولین ملی، استانی و شهرستانی را دارند.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان امور عشایر نیز در این جلسه بر برگزاری مسابقات ورزشی در این ایام برای کارکنان و ویدئو پروژه های شاخص تاکید کرد.

بازدید از پروژه های زنجیره تولید گوشت قرمز در مناطق عشایری، برگزاری ویدئوکنفرانس مسئولین نمایندگی ولی فقیه و مدیران امور عشایر کشور و هماهنگی های نهایی در خصوص کمیته روستایی و عشایری، و برگزاری مسابقات فرهنگی و مذهبی برای خانواده های کارکنان از موضوعاتی بود که در این نشست مورد تاکید قرار گرفت.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٥ بهمن ١٣٩٩ - ١١:١٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: