نسخه چاپی


مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر:

کمیته روستایی و عشایر از مهم ترین کمیته های دهه فجر است

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر ایران گفت: کمیته روستایی و عشایری که از مهم ترین کمیته های دهه مبارک فجر است تشکیل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، حجت الاسلام حمزه کلانتری روز چهارشنبه اول بهمن ماه در ششمین نشست شورای مدیران سازمان امور عشایر اظهار داشت: ما برخلاف شهرها در روستا و مناطق عشایری اهرمی برای اینکه آنها را ملزم به برگزاری جشنهای دهه مبارک فجر کنیم نداریم بنابراین ساماندهی آنها نیاز به مدیریت دارد.

وی با بیان اینکه در فرهنگ ملل مختلف رعایت حق و حقوق از مشترکات همه ملت ها است، افزود: از بین حقوقی که در آیات و روایات اسلام آمده است سه حق برجسته تر شده که اولین آنها حق الله است.

حجت الاسلام کلانتری با اشاره به نامه امام علی (ع) به مالک اشتر که وی را به تقوی الهی امر می کند، اظهار داشت: پیامبر (ص) فرموده اند: صف های امت من مثل صف های ملائک است و اگر کسی را می خواهید بشناسید ببینید در نماز جماعت مسلمین شرکت می کند.

وی ادامه داد: امام علی (ع) در نامه به مالک اشتر می نویسد دیگران را به برپایی نماز جماعت ترغیب کن و پیامبر (ص) می فرمایند؛ یک رکعت نماز جماعت به اندازه 24 نماز عادی ثواب دارد و یک رکعت آن به اندازه 40 سال عبادت است که اهمیت برگزاری نماز جماعت را نشان می دهد.

 

آسیب شناسی فرآیند خدمات رسانی به جامعه عشایری

سرپرست توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران نیز در این نشست آسیب شناسی موثر فرآیند خدمات رسانی به جامعه عشایری را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید آسیب شناسی کنیم کارهایی که برای جامعه  عشایری انجام داده ایم چقدر هدفمند و موثر بوده است.

مهدی میزبان اظهار داشت: باید ابتدای هر سال نیازمندی های عشایر را به دستگاه های مرتبط اعلام و به صورت ویژه پیگیری کنیم.

وی با اشاره به اینکه 34 میلیون هکتار مرتع در اختیار عشایر است، گفت: طرح بهره برداری غیرچرایی از عرصه های مرتعی از طرح هایی است که برای بهبود مراتع و کم شدن اتکا دام به مرتع و همچنین گردشگری عشایر مفید خواهد بود.

 

توزیع 17 میلیارد تومان یارانه حمل سوخت و آرد در مناطق عشایری

مدیرعامل اتحادیه دامداران متحرک ایران نیز در این نشست از توزیع 17 میلیارد و 680 میلیون تومان از یارانه حمل سوخت و آرد در مناطق عشایری خبر داد و گفت: توریع مابقی یارانه حمل سوخت و آرد در دست پیگیری و انجام است. 

فضل خرم همچنین از پیگیری انعقاد قرارداد برای فرآوری پشم دام عشایر خبر داد و گفت: هفته آینده در خراسان جنوبی قرارداد فرآوری پشم دام منعقد می شود.

وی افزود: تا دو هفته آینده نیز طبق قرارداد منعقد شده با خانه گردشگری ویرا برای حضور گردشگران در مناطق عشایری استان کرمانشاه اقدام خواهد شد.

 

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١ بهمن ١٣٩٩ - ١٣:٢٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: