نسخه چاپی


معاون وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

۱۷ میلیارد تومان سرانه دانش‌آموزی به حساب مدارس عشایری واریز شد

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از واریز ۱۷ میلیارد تومان سرانه دانش‌آموزی به حساب مدارس عشایری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری پانا، رضوان حکیم‌زاده با اعلام این خبر گفت: پس از احصای شماره حساب مدارس ثابت، سیار و نیمه سیار عشایری با اهتمام دفتر برنامه، بودجه و مدیریت منابع وزارت آموزش و پرورش برای اولین بار ۱۷ میلیارد تومان سرانه دانش‌آموزی به حساب مدارس عشایری واریز شد.

وی این اقدام را گامی موثر در جهت اجرای "اساسنامه مدارس عشایری" دانست و افزود: طبق ماده ۱۵ اساسنامه مدارس عشایری، سرانه اعتباری دانش‌آموزان این مدارس به صورت ویژه و حداقل به‌ میزان سه برابر مدارس عادی تعیین شده و در اولویت پرداخت قرار می‌گیرد.

حکیم‌زاده گفت: این مبلغ به حساب پنج هزار و 733  مدرسه عشایری در ۲۵ استان کشور واریز شده و استان آذربایجان غربی با 2.9 میلیارد تومان بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش تعداد دانش‌آموزان عشایری را  ۲۱۸ هزار نفر اعلام کرد و گفت: در حال حاضر شش هزار مدرسه عشایری با  ۱۲ هزار و ۵۰۰ کلاس در کشور تشکیل می‌شود که ۷ هزار کلاس، کلاس‌های چند پایه است.

حکیم‌زاده خاطرنشان کرد: در دوران شیوع ویروس کرونا، مدارس عشایری به دلیل پراکندگی جغرافیایی و تعداد کم دانش‌آموزان، دایر است و دانش‌آموزان در کلاس‌های درس حاضر می‌شوند و برنامه‌های آموزشی و تربیتی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حال انجام است.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٩ دی ١٣٩٩ - ١٢:٥٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: