نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر فارس:

به زودی ۴۵۰۰ تن علوفه دامی در مناطق عشایری فارس توزیع می شود

مدیرکل امور عشایر فارس گفت: مقدار ۴۵۰۰ تن علوفه در مرحله بارگیری قرار دارد که به زودی در بین دامداران عشایری استان توزیع می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، روح الله بهرامی بیان داشت: در سال جاری 60 هزار تن انواع علوفه دامی با همکاری اتحادیه مرکزی و شرکت‌های تعاونی عشایری فارس در مناطق عشایری استان توریع شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون همه محموله های اختصاص یافته از سامانه بازارگاه به موقع خریداری، حمل و در بین عشایر استان توزیع شده است، ادامه داد:  مقدار ۴۵۰۰ تن علوفه در مرحله بارگیری قرار دارد که به زودی در بین دامداران عشایری توزیع می شود 

بهرامی با اشاره به اینکه کارخانه خوراک دام قشلاق فیروزآباد در سال جاری نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش تولید داشته است، گفت: موضوع تغذیه دام و اهمیت آن در افزایش ضریب تبدیل از جمله برنامه های کاربردی سازمان امور عشایر است.

مدیرکل امور عشایر فارس اظهار داشت: مصرف علوفه ترکیبی و بهره گیری از انواع علوفه در تغذیه دام و استفاده از کنسانتره دامی از جمله موضوعاتی است که مورد تاکید سازمان است.

وی با اشاره به اینکه با کاهش میزان بارندگی در سال جاری تقاضا برای علوفه دستی افزایش یافته است، خاطرنشان کرد نقدینگی کافی برای خرید علوفه در اتحادیه عشایری استان وجود دارد.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٩ دی ١٣٩٩ - ٠٩:٢١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: