نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی:

پروژه آبرسانی به محلات عشایری بمرود خراسان جنوبی افتتاح شد

افتتاح نمادین بزرگترین پروژه آبرسانی پایدار به محلات عشایری بمرود در خراسان جنوبی به صورت ویدئو کنفرانسی توسط ریاست محترم جمهور با حضور وزیر جهاد کشاورزی به نمایندگی از ۶۲۵ پروژه آبرسانی به جامعه عشایری انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی در این خصوص گفت: طرح آبرسانی پایدار به چهل محله عشایری شهرستان زیرکوه به نمایندگی از ۶۲۵ پروژه آبرسانی به جامعه عشایری به بهره‌برداری رسید. این پروژه را رئیس جمهور از طریق ارتباط ویدئو کنفرانسی با حضور وزیرجهاد کشاورزی افتتاح کرد.

مهدی عصمتی پور ادامه داد: برای اجرای این طرح 150 میلیارد ریال هزینه شده و ۶۲۰ خانوار عشایری زیرکوه با ۶۵ هزار راس دام از آب آشامیدنی سالم و پایدار برخوردار شدند.

وی اظهار داشت: این طرح ۸۰ کیلومتر اجرای خط و ۹۲۰ مترمکعب مخزن ذخیره آب و یازده و نیم کیلومتر شبکه انتقال برق دارد.

عصمتی پور با اشاره به اینکه رئیس سازمان امور عشایر و هیات همراه در سفر به خراسان جنوبی از صنایع دستی صندوق  خرد زنان عشایر بازدید و ابراز امیدواری کرد با پیگیری های انجام شده تسهیلات صندوق های اعتباری خرد زنان عشایری از 500 میلیون ریال به یک میلیارد ریال افزایش یابد، گفت: تعداد 50 صندوق خرد اعتباری زنان عشایری در استان فعالیت می کنند و با حمایت استاندار 25 میلیارد ریال تسهیلات به این صندوقها پرداخت می شود.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ١٧ مهر ١٣٩٩ - ٢١:٢٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: