نسخه چاپی


مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر:

اقدامات خوبی در حوزه آبرسانی به عشایر انجام می شود

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه اقدامات خوبی در حوزه آبرسانی به عشایر انجام می شود، گفت: از نظر قران و آموزه های دینی آب اصل و ریشه زندگی است به همین دلیل آبرسانی و آبخیزداری از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، حجت السلام حسین کاشی در گردهمایی ویدئو کنفرانس مدیران امور عشایر کشور اظهار داشت: امام صادق فرموده اند زندگی گوارا نخواهد بود مگر به سه چیز: هوای پاکیزه، آب فراوان و زمین بارور؛ این سه مولفه هایی هستند که عشایر و روستائیان از آن برخوردارند و به همین دلیل است که زندگی آنان علیرغم محرومیت هایی که وجود دارد، گوارا و شیرین است.
وی با بیان اینکه آب منشا حیات همه موجودات و رویش نباتات و عامل شیرینی و گوارایی زندگی است، افزود: از نظر قرآن آب ابزار لقاح گیاهان و تامین کننده بهداشت محیط است و به عنوان پاکی و طهارت و عامل تامین غذای انسان و حیوان است.
حجت الاسلام کاشی ادامه داد: اسلام آب را پدیده ای قدسی می داند که هم سبب رزق و روزی مادی می شود و هم می تواند از این طریق دریچه های معنویت را برای انسان باز کند.
 مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر ایران ابراز داشت: آب و دامداری که شغل اصلی عشایر است ارتباط تنگاتنگی با هم دارند چراکه آب تامین کننده غذا و خوراک انسان و دام است.
وی با اشاره به پروژه هایی که برای آبرسانی در مناطق عشایری کشور در سال گذشته انجام شد، گفت: خوشبختانه در حوزه آبرسانی به عشایر اقدامات و پروژه های خوبی انجام شده بطوریکه شاخص های برخورداری عشایر از آب آشامیدنی سالم افزایش پیدا کرده است.
 حجت الاسلام کاشی ادامه داد: با توجه به اعتباراتی که برای اجرای این پروژه ها از محل صندوق توسعه ملی در نظر گرفته می شود؛ دقت، سرعت، کیفیت، سلامت انجام کار، عدم انحراف از اهداف، مطالعه محور بودن، و اولویت بندی پروژه ها از اهمیت بالایی برخوردار است. 

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١١ خرداد ١٣٩٩ - ١١:٤٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: