نسخه چاپی


مدیر امور عشایر استان تهران:

بارندگی ها کوچ بهاره عشایر تهران را به تاخیر انداخت

مدیر امور عشایر تهران گفت: بارندگی ها موجب سرسبزی مراتع مناطق قشلاقی و گرمسیر استان شده که این امر، کوچ بهاره عشایر استان را به تاخیر انداخته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر تهران، هاتف ممیزی  با بیان این مطلب افزود: کوچ بهاره عشایر استان تهران همه ساله از نیمه دوم فروردین ماه آغاز می شد که بارندگی های 6 ماه دوم سال گذشته و فروردین ماه امسال باعث سبز شدن علف و گیاهان در مراتع قشلاقی استان تهران شده و این کوچ امسال با تاخیر انجام می شود.

وی ادامه داد: امسال فرصت خوبی برای استفاده از چراگاه های مناطق قشلاقی استان تهران است که پس از سال ها عشایر می توانند  در مراتع قشلاقی برای تعلیف دام خود استفاده کنند.

مدیر امور عشایر تهران با بیان اینکه ارزیابی از مراتع قشلاقی در دستور کار قرار دارد، گفت: به نظر می رسد با این وضعیت مناسب، کوچ بهاره عشایر استان تهران به مناطق سردسیر از نیمه اردیبهشت ماه آغاز شود.

ممیزی خاطرنشان کرد: در حال حاضر وضعیت در مناطق گرمسیر استان تهران مناسب است و پس از سال ها تالاب بندعلیخان شهرستان ورامین که محل حضور عشایر در این مناطق است آبگیری شد.

وی خاطرنشان کرد: عشایر استان تهران در فصل سرما در مناطق  گرمسیر و قشلاقی شهرستان های ورامین، پاکدشت، ری، ملارد و شهریار مستقر می شوند آغاز و اواخر خردادماه  هر سال با کوچ به مناطق سردسیر استان شامل شهرستان های فیروزکوه، شمیرانات و دماوند، مدت 100 روز را در مناطق ییلاقی سپری می کنند و مجددا به مناطق قشلاقی باز می گردند.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٥ فروردين ١٣٩٨ - ٠٨:٥١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: