نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

برای آبرسانی به عشایر نیازمند همکاری دستگاه های مرتبط هستیم

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: برای اجرای طرح ها و پروژه های بزرگ آبرسانی نیازمند همکاری دستگاه های مرتبط هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی در شورای عشایری استان اردبیل که امروز چهارشنبه 2 آبان با حضور استاندار اردبیل و مدیران دستگاه های اجرایی استان در سالن جلسات استانداری اردبیل برگزار شد اظهار داشت: ما در زمینه ارائه خدماتی همچون آبرسانی، راهسازی و توزیع سوخت فسیلی در مناطق عشایری فعالیت داریم اما در پروژه های بزرگ نیازمند همکاری دستگاه های ذیربط هستیم.

وی با بیان اینکه خدمات رسانی به عشایر وظیفه اصلی سازمان امور عشایر است، گفت: اجرای پروژه های بزرگ آبرسانی خارج از حیطه وظیفه امور عشایر است و در این زمینه نیازمند همکاری دستگاه های ذیربط هستیم.

قندالی با بیان اینکه جامعه عشایری ظرفیت های بالایی در تولید دارند، اظهار داشت:  28 درصد دام سبک و  4 درصد دام سنگین کشور در اختیار جامعه عشایری است.

قندالی افزود: 25 درصد گوشت قرمز کشور که شامل 190 هزار تن می باشد به صورت سالانه توسط عشایر تولید می شود.

رئیس سازمان امور عشایر ایران از اختصاص تسهیلات ارزان قیمت برای توسعه اشتغال و تولیدات عشایر خبر داد و گفت: این تسهیلات با سود 8 درصد و باز پرداخت 6 ساله به عشایر پرداخت می شود.

وی تاکید کرد: باید آگاهی های لازم برای ثبت نام و ورود به سامانه کارا جهت دریافت این تسهیلات از سوی دستگاه های مربوطه به عشایر ارائه گردد.

قندالی با اشاره به فعالیت های تولیدی عشایر در خصوص تامین گوشت قرمز و لبنیات مورد نیاز کشور افزود: باید با پیاده سازی روش های علمی برای افزایش میزان تولیدات گوشت  و سایر فرآورده های عشایری اقدام کنیم.

رئیس امور عشایر ایران تاکید کرد: باید با ارائه تسهیلات کم‌بهره به عشایر بتوانیم میزان تولیدات آنان را افزایش داده تا به اهداف خود در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برسیم.

وی با بیان اینکه عشایر در تحقق اقتصاد مقاومتی با تولیدات ناب ایرانی نقش اساسی و پیشرو دارند، تصریح کرد: یکی از قشرهای ارزشمند کشور جامعه عشایری است که در همه بخش‌ها در طول تاریخ نقش موثری را در پیشرفت و توسعه کشور داشته‌اند.

قندالی وجود عشایر را در کشور یک ظرفیت بی‌نظیر خواند و خاطرنشان کرد: در استان‌های مختلف کشور عشایر در قالب طوایف و گروه‌های ساکن و کوچرو فعالیت می‌کنند به طوری که نقش آنان در ایجاد امنیت و تحول اقتصادی جامعه یک نقش بی‌بدیل است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران به تنوع تولید محصولات زراعی، باغی و دامی عشایر اشاره کرد و افزود: در همه زمینه‌ها تلاش بر این است تا فعالان این عرصه تولیدات خود را به بهترین شکل به بازار عرضه کنند.

وی با اشاره به اختصاص 400 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زندگی عشایر و تولیدات آنان، بیان داشت: طرح‌های ویژه‌ای در حوزه خدمات فرهنگی، ارتقای دانش و مهارت و بهداشت در مناطق عشایری در حال اجرا است که در عملیاتی شدن این طرح‌ها قطعا از این منابع استفاده می کنیم.

قندالی افزود: از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده برای عمران و آبادانی مناطق عشایری هر سال 150 میلیارد تومان اختصاص می‌یابد که این منابع زمینه تحول در جامعه عشایری را به خوبی فراهم کرده است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران از اختصاص اعتبار مناسب برای آبرسانی به جامعه عشایری خبر داد و خاطرنشان کرد: 40 میلیارد تومان برای آبرسانی سیار به عشایر اختصاص یافته که از ابتدای امسال بخشی از این منابع بین استان‌ها توزیع شده و مابقی نیز تا پایان سال توزیع خواهد شد.

وی همچنین به اختصاص 50 میلیارد تومان یارانه برای تامین علوفه دام عشایر و 400 هزار تن تامین نهاده‌های دامی اشاره کرد و افزود: تمام تلاش ما در سازمان امور عشایر این است که با این اعتبارات نیازمندی جامعه عشایری کشور به بهترین شکل تامین شود.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢ آبان ١٣٩٧ - ١٤:٠٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: