نسخه چاپی


استاندار ایلام:

سهم عشایر از اعتبارات حاصل از نفت و ستاد بحران مشخص می‌شود

قاسم سلیمانی دشتکی گفت: سهم عشایر ایلام از اعتبارات حاصل از نفت و ستاد بحران مشخص می‌شود.

استاندار ایلام گفت: سهم عشایر ایلام از اعتبارات حاصل از نفت و ستاد بحران مشخص می‌شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، قاسم سلیمانی‌دشتکی امروز در گفت وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به برگزاری شورای عشایری استان ایلام با حضور رئیس سازمان امور عشایر اظهار داشت: باید ۵۰ درصد سهم اعتباری جامعه عشایری استان ایلام برای انجام طرح‌های عمرانی، زیربنایی و خدماتی جذب شود.

 

وی خواستار پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به عشایر ایلام برای خرید و تهیه ملزومات این قشر شد و ادامه داد: سهم عشایر از اعتبارات حاصل از نفت و ستاد بحران مشخص می‌شود.

 

استاندار ایلام از معاون عمرانی و رئیس سازمان برنامه و بودجه استان ایلام هم خواست در توزیع اعتبارات بخشی از اعتبارات را به عشایر استان اختصاص دهند.

 

سلیمانی‌دشتکی ارائه خدمات کمی و کیفی چون تامین به موقع آب، بهداشت، آموزش، تامین تانکرهای آبرسان، خرید علوفه با توجه به خشکسالی‌ها و نبود علف در مراتع، توزیع آرد و سوخت، زیرساخت‌های راه و … را از الزام‌های دستگاه‌های متولی و همکار با امورعشایری استان ایلام دانست.

 

وی تاکید کرد: عشایر استان ایلام باید در کنار دامپروری به مشاغل درآمدزایی چون پرورش گیاهان و گلهای دارویی و زینتی، ایجاد گلخانه‌های کوچک برای کشت و تولید محصولات مختلف و … ایجاد کنند.

 

استاندار ایلام یادآور شد: در گذشته عشایر یکی از ارکان مهم تولید فرآورده‌های پروتئینی و لبنی بودند اما اکنون به دلیل مشکلات عشایر و تغییر در الگوی مصرف جامعه جایگاه عشایر به عنوان تولیدکنندگان اصلی جامعه دستخوش تغییر شده است.

 

سلیمانی‌دشتکی اضافه کرد: امسال ۳۰ میلیارد ریال برای تامین آب و نزدیک به ۶ میلیارد ریال برای مرمت، بازسازی، به سازی و یا احداث راه‌های عشایری استان ایلام اختصاص یافته است.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٤ مرداد ١٣٩٧ - ١٤:٤٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: