نسخه چاپی


استاندار اردبیل:

عشایر اردبیل مشکل آب آشامیدنی و راه دارند

اکبر بهنامجو گفت: تأمین آب آشامیدنی، جاده ارتباطی مناسب و ارتقای خدمات بهداشتی و رفع مشکلات چرای دام عشایر از مهمترین مشکلات عشایر استان است.

استاندار اردبیل گفت: تأمین آب آشامیدنی، جاده ارتباطی مناسب و ارتقای خدمات بهداشتی و رفع مشکلات چرای دام عشایر از مهمترین مشکلات عشایر استان است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، اکبر بهنامجو در بازدید از ییلاقات ایل شاهسون در دامنه‌های سرسبز سبلان اظهار داشت: رفع مسائل و مشکلات مربوط به عشایر سبلان یکی از اولویت های اساسی مسئولان و دست‌اندرکاران بخش اجرایی است وخوشبختانه در این بازدید از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این قشر زحمتکش و تولیدکننده که در سرما و گرما و بارندگی و مشکلات عدیده با حداقل امکانات در چرخه اقتصادی و تولیدی کشور فعالیت می‌کنند قرار گرفتیم.

 

وی افزود: برخی از راه های ارتباطی بین ییلاقات و قشلاقات که از وضعیت مطلوبی برخوردار نیستند به‌زودی عملیات مرمت و بهسازی آنها صورت خواهد گرفت تا عشایر در جابه‌جایی احشام خود با مشکل روبه‌رو نباشند.

 

بهنامجو گفت: تمهیدات لازم برای بالا بردن سطح بهداشت عشایر و دسترسی آسان آنان به داروهای دامی اندیشیده شده است تا میزان تلفات دام عشایر به حداقل برسد.

 

استاندار اردبیل بیان کرد: در برخی از ییلاقات با مشکل آب شرب  و سالم برای خانوارهای عشایری و احشام آنان روبه‌رو هستیم که در این زمینه تصمیمات مناسبی اتخاذ شده است.

 

وی یادآور شد: همه ما باید دست در دست هم دهیم تا به بهترین نحو ممکن در حفاظت و نگهداری از منابع طبیعی کوشا باشیم و این ثروت خدادادی را با بهره‌برداری اصولی از مراتع برای نسل‌های آینده نیز حفظ کنیم.

 

 

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٩ تير ١٣٩٧ - ١٠:٢٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: