نسخه چاپی


استاندار اصفهان:

بانک ها برای ایجاد اشتغال روستاییان و عشایر همکاری نمی کنند

محسن مهرعلیزاده گفت: بانک ها برای ارائه تسهیلات اشتغالزا به روستاییان و عشایر اصفهان همکاری نمی کنند.

استاندار اصفهان گفت: بانک ها برای ارائه تسهیلات اشتغالزا به روستاییان و عشایر اصفهان همکاری نمی کنند و در صورت ادامه این روند رویکرد مدیریت استان نسبت به بانک ها تغییر خواهد کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، محسن مهرعلیزاده روز شنبه 19 اسفند ماه در جلسه توسعه و اشتغال روستایی استان اصفهان که با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری برگزار شد، اظهار داشت: به رغم اینکه ارائه تسهیلات اشتغالزا به روستاییان و عشایر اصفهان توسط بانک ها طی سه ماه گذشته تسریع شده است اما این روند همچنان رضایت بخش نیست.

 

وی با بیان اینکه دقت و وسواس بیش از اندازه در خصوص پرداخت تسهیلات بانکی به متقاضیان به هیچ وجه ضرورت ندارد، ابراز داشت: ایجاد اشتغال در روستاها و اشتغال فارغ التحصیلان مورد تاکید رئیس جمهور و دولت دوازدهم است.

 

مهر علیزاده افزود: دولت این پول را از صندوق توسعه ملی گرفته و در اختیار بانک ها قرار داده است بنابراین ضرورت ندارد بانک ها در ارائه تسهیلات اشتغالزایی بیش از حد سختگیری کنند.

 

استاندار اصفهان با بیان اینکه بر اساس قانون برنامه ششم توسعه در هر سال باید ۳۸۴ هزار شغل پایدار روستایی و عشایری در کشور ایجاد شود، گفت: 40 ماه از عمر دولت دوازدهم و 50 ماه از اجرای برنامه ششم توسعه باقی مانده و باید اقدام های لازم برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها با دقت و در عین حال با سرعت انجام شود.

 

وی با بیان اینکه 600 هزار نفر در روستاهای استان اصفهان سکونت دارند، گفت: این استان از نظر سابقه تاریخی، فرهنگ و آداب و رسوم غنی است اما چهره محرومیت برخی از روستاهای اصفهان را پوشانیده است که نباید اجازه دهیم ادامه پیدا کند.

 

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٦ - ١٠:٢٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: