نسخه چاپی


فرماندار دشتی: شهروند درجه 1 و 2 نداریم

نگاه به عشایر باید مثل نگاه به جامعه شهری و روستایی باشد

فرماندار دشتی در شورای عشایری این شهرستان گفت: شهروند درجه یک و دو نداریم و نگاه به عشایر باید مثل نگاه به جامعه شهری و روستایی باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان بوشهر، عبدالله نادری در شورای عشایری شهرستان دشتی با بیان اینکه نگاه جمهوری اسلامی به جامعه عشایر مثل سایر جوامع است، اظهار داشت: برگزاری شوراهای عشایری گره گشای مشکلات عشایر شهرستان بوده و بسیاری از خدمات ارائه شده در چند سال گذشته خروجی این نشست ها است.

وی آمادگی و حمایت خود از طرحهای جدید در حوزه عشایری به خصوص در صنایع دستی عشایر را اعلام کرد و افزود: نگاه ما به برطرف کردن مشکلات عشایر، نگاه عملگرایی است.

نماینده مردم شهرستان های دشتی و تنگستان در مجلس نیز در این شورا بیان داشت: نگاه به عشایر باید تغییر کند؛ تا زمانی که نگاه به عشایر به عنوان یک مهمان ناخوانده باشد و آنها را باور نداشته باشیم، مشکلات آنان حل نمی شود.

غلامحسین کرمی با اشاره به اینکه به عنوان خادم مردم پیگیر مشکلات عشایر هستم، گفت: باید عشایر را در دل و ذهن خود دوست داشته باشیم و مشکلات آنان را با تشکیل کارگروه هایی شناسایی کنیم.

مدیر امور عشایر استان بوشهر نیز در شورای عشایری شهرستان دشتی با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته، اظهار داشت: از محل منابع ملی، استانی و ارزش افزوده طی سالجاری دو میلیارد و 500 میلیون تومان در حوزه عشایری شهرستان دشتی مصوب شده است.

عبدالمحمد امینی زاده با بیان اینکه از محل این اعتبارات پروژه های مختلف در زمینه آب و راه در مناطق عشایری دشتی در حال اجرا است، گفت: همچنین یک میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای عشایر شهرستان دشتی اختصاص داده شده است.

وی افزود: با توجه به عمق محرومیت ها و نیازمندی های عشایر دشتی، انتظار حمایت و همکاری بیشتری از دستگاه های اجرایی شهرستان داریم.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ١٨ دی ١٣٩٩ - ٠٨:١٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: