نسخه چاپی


سرپرست امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

۱۳ خانه بهداشت عشایری در کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی می شود

سرپرست امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعداد ۱۳ خانه بهداشت عشایری تا سال آینده در این استان راه اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد، فضل الله آذرفرد در دیدار با امام جمعه یاسوح و نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویرحمد گفت: تعداد ۱۳ خانه بهداشت عشایری تا سال آینده در مناطق عشایری استان راه اندازی می‌شود و از فرزندان عشایر به عنوان بهورز استفاده خواهد شد.

وی ابراز کرد: بیش از ده درصد جمعیت کهگیلویه و بویراحمد را جامعه عشایری تشکیل می دهند که ۱۷ درصد باغات، ۲۷ درصد محصولات زراعی و گوشت قرمز مورد نیاز استان را تأمین می‌کنند.

آذرفرد به فعالیت‌های امور عشایر استان در خدمت رسانی به عشایر اشاره کرد و افزود: طبق تفاهم نامه با آموزش و پرورش و همکاری با نهضت سوادآموزی در تلاش برای رفع مشکلات آموزشی عشایر استان هستیم.

سرپرست امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد تأمین سوخت و آرد عشایر را از اقدام‌های امور عشایر استان عنوان کرد و افزود: امسال حدود ۹ میلیارد ریال تسهیلات برای تامین علوفه و سایر مسائل عشایر در نظر گرفته شد.

وی با اشاره به اینکه در زمینه انرژی‌های نو نیز کارهای خوبی انجام شده است، بیان کرد: امسال تهیه ۹۰۰ پنل خورشیدی را در دستور کار داریم که یک میلیون تومان هزینه تهیه هر پنل توسط عشایر و ۹ میلیون تومان دیگر نیز توسط امور عشایر استان تأمین می‌شود.

آذرفرد با اشاره به اینکه آبرسانی به عشایر و مرمت راه‌های عشایری را با وجود کمبود امکانات انجام می‌دهیم، بیان داشت:  با توجه به سخت گذر بودن مسیر عشایر به ویژه در فصل سرما بازگشایی  و مرمت این راه ها نیازمند فعالیت مستمر است و اداره‌های مختلف استان همکاری نسبتاً خوبی در این خصوص دارند.

سرپرست امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد یکی از مشکلات عشایر را تصرف ایلراه‌ها دانست و افزود: این مسیرها توسط افراد مختلف تصرف شده که با راه اندازی سامانه‌ای در سازمان امور عشایر برای جلوگیری از این کار اقدام می‌شود.

وی سوخت رسانی و تامین امنیت را یکی دیگر از مشکلات برشمرد و خاطرنشان کرد: می‌طلبد نیروی انتظامی در کنار سپاه عشایر همکاری لازم را در این خصوص داشته باشد.

آذرفرد همچنین فروش محصولات را از مشکلات عشایر استان عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به حضور دلالان این محصولات با کمترین قیمت در بازار به فروش می‌رسد و در تلاش هستیم بازارچه‌ای برای فروش تولیدات عشایر راه اندازی کنیم.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد نیز در این دیدار تامین امنیت عشایر، جاده‌های دسترسی عشایر، ارائه تسهیلات، پیگیری مسائل بهداشتی و آموزش و پرورش را مورد تاکید قرار داد و خواستار توجه مسئولان استان در این زمینه ها شد.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٧ دی ١٣٩٩ - ٠٨:٤٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: