نسخه چاپی


مدیر امور عشایر استان بوشهر خبر داد:

اختصاص 283 میلیون تومان یارانه حمل و سوخت به عشایر بوشهر

مدیر امور عشایر بوشهر از اختصاص 283 میلیون تومان یارانه حمل آرد و سوخت برای افزایش سرمایه عشایر در تشکل های عشایری استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان بوشهر، عبدالمحمد امینی زاده اظهار داشت: برای اولین بار 283 میلیون تومان از محل اعتبارات ملی، یارانه حمل آرد و سوخت به تشکل های عشایری استان اختصاص یافت.

 وی افزود: بر اساس مصوبه دفتر امور تعاونی ها و نظام بهره برداری سازمان امور عشایر این مبلغ به عنوان افزایش سرمایه اعضا به حساب شرکتهای تعاونی عشایری استان واریز شده است.

امینی زاده گفت: قسمت اعظم ارائه خدمات به عشایر توسط تعاونی های عشایری صورت می گیرد، به خصوص در چند سال اخیر که بخشی از عملیات آبرسانی سیار نیز به اتحادیه تعاونی های عشایری استان واگذار شده است.

مدیر امور عشایر استان بوشهر ادامه داد: تامین و توزیع و ارائه به موقع و بدون تعلل خدمات در بین عشایر می تواند باعث رفاه بیشتر زندگی آنان گردد تا بدون نگرانی به افزایش تولید در استان کمک کنند.

وی یادآور شد: برای سهولت دسترسی عشایر به آرد، سوخت، نهاده دامی و دیگر مایحتاج ضروری، تعداد 8 شرکت تعاونی عشایری در نقاط مختلف استان به عشایر خدمات ارائه می دهند.

امینی زاده افزود: عشایر استان بوشهر با چهار هزار و 236 خانوار کوچرو در 640 هزار هکتار معادل 40 درصد قلمرو زیستی استان مستقر و به دامداری مشغول هستند.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٦ دی ١٣٩٩ - ١٢:٠٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: