نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران اعلام کرد:

اختصاص 700 میلیارد تومان تسهیلات برای تحول در اقتصاد عشایر

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: برای تنوع بخشی به تولیدات و تحول در اقتصاد جامعه عشایری 700 میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، مراسم کلنگ زنی حفر چاه آب شرب سایت اسکان دره گنجشکی منطقه عشایری نوجین شهرستان فراشبند با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران و مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد.

شاهپور علائی مقدم در این مراسم با اشاره به اجرای پروژه های زیرساختی برای ارتقاء شاخص های توسعه و برخورداری جامعه عشایری، افزود: یکی از این پروژه ها تامین آب شرب پایدار و بهداشتی سایت اسکان دره گنجشکی شهرستان فراشبند است.

وی با بیان اینکه در برنامه ششم ظرفیت های قانونی را به نفع عشایر ایجاد کرده ایم، اظهار داشت: برای حمایت از زنجیره تولید گوشت قرمز در فارس 55 ملیارد تومان در مرحله اول تسهیلات کم بهره به عشایر استان تعلق گرفته است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران افزود: در سال 98 امور عشایر فارس در جذب تسهیلات زنجیره  تولید گوشت یمی از استانهای پیشتاز بود و با توجه به درخواست نماینده و فرماندار شهرستان فراشبند ده میلیارد تومان نیز در سال 99 تسهیلات ارزان قیمت به عشایر این منطقه اختصاص داده شد.

علائی مقدم با اشاره به توسعه انرژی های نو از جمله پکیج های خورشیدی در مناطق عشایری که مورد تقاضای عشایر است، افزود: حدود 13 هزار و 500 خانوار عشایری در کشور از پکیج خورشیدی بهره مند می شوند و 1800 پکیج خورشیدی به عشایر فارس تعلق گرفته است.

وی در خصوص سهم عشایر از اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده نیز اظهار داشت: مبلغ 160 میلیارد تومان ارزش افزوده در کل کشور به عشایر تخصیص داده شده که سه میلیارد و 300 میلیون تومان ارزش افزوده توسط فرمانداری فراشبند به عشایر کوچنده این شهرستان اختصاص داده شده است.

مدیرکل امور عشایر فارس نیز در این مراسم بیان داشت: اسکان عشایر کاملا اختیاری است و با توجه به درخواست ها و تقاضاهای مکرر عشایر این منطقه برای اسکان در مراتع عرفی مجوزهای لازم از دستگاه های متولی گرفته شده است.

روح الله بهرامی ادامه داد: اعتبار این طرح از محل منابع بند ه تبصره 4 به مبلغ 800 میلیون تومان برای حفر چاه عمیق آهکی به عمق 200 متر تامین شده است.

وی افزود: با اجرای این طرح  حدود 200 خانوار عشایری از "طایفه صفی خانی" تیره کرملو از نعمت آب پایدار سالم و بهداشتی بهره مند خواهند شد.  

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٦ دی ١٣٩٩ - ١٠:٢٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: