نسخه چاپی


دام بی هویت مصداق کالای قاچاق

بدون پلاک کوبی دام خدمات به عشایر ممنوع است

مدیرکل امور عشایر لرستان گفت: چنانچه دام عشایر پلاکوبی و هویت دار نشوند، مصداق کالای قاچاق محسوب می شوند و عشایر در دریافت نهاده دچار مشکل می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر لرستان، سیدضیا موسوی نیا اظهار داشت: طرح پلاک کوبی و هویت‌گذاری دام به منظور ارائه خدمات به عشایر و جلوگیری از سو استفاده سودجویان و دلالان و خروج غیرقانونی دام از کشور در سراسر کشور در حال اجرا می باشد.

وی افزود: این طرح بر اساس شیوه نامه ای است که در دی ماه سال 97 توسط ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در هیات دولت تصویب و اواخر سال گذشته برای اجرا به وزارت جهاد کشاورزی و سازمان امور عشایر ایران ابلاغ  شد.

موسوی نیا گفت: طبق این شیوه نامه چنانچه دام عشایر هویت دار نشوند، مصداق کالای قاچاق محسوب می شوند و عشایر در خصوص  دریافت نهاده دامی و تردد دچار مشکل می شوند.

مدیرکل امور عشایر لرستان بیان داشت: در راستای اجرای سیاست وزارت جهاد کشاورزی، مبارزه با قاچاق کالا و ارز، همچنین رصد و پایش تمام بهره برداران عشایری، طرح پلاک‌کوبی و هویت‌گذاری دام عشایر استان از طریق مجموعه اتحادیه و شرکتهای تعاونی عشایری آغاز شده و در تمامی شهرستان‌های استان در حال انجام است.

وی از توزیع ده هزار تن نهاده دامی در بین عشایر این استان خبر داد و گفت: هدف از طرح پلاک کوبی دام کنترل بیماری های دامی، تردد بین استانی عشایر و تامین نهاده دامی عشایر است و بدون پلاک کوبی دام هرگونه خدمات به عشایر ممنوع می باشد.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٦ دی ١٣٩٩ - ٠٨:٠١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: