نسخه چاپی


مدیر امور عشایر تهران خبر داد:

پرداخت تسهیلات به عشایر تهران با کارت تردد دام

مدیر امور عشایر تهران با اشاره به اجرای طرح صدور کارت تردد دام عشایر در استان تهران، گفت: تسهیلات بانکی تنها به عشایر دارای کارت تردد دام پرداخت می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امور عشایر استان تهران به نقل از روابط عمومی امور عشایر تهران، هاتف ممیزی در شورای هماهنگی امور عشایر تهران که با حضور مدیران ستادی و شهرستانی امور عشایر استان برگزار شد، اظهار داشت: صدور کارت تردد یا کارت ساماندهی عشایر در راستای شناسایی عشایر فعال در دستور کار سازمان امور عشایر قرار دارد و این طرح  در استان تهران نیز عملیاتی شده است.

وی با بیان اینکه صدور کارت تردد تنها به افرادی تعلق می گیرد که شغل و معیشت آنان وابسته به دام است، ادامه داد:‌ این طرح در راستای افزایش سطح ارائه خدمات به عشایر اجرا شده است و از عشایر استان تهران درخواست دارم مدارک و مستندات لازم را به امور عشایر شهرستان ها و یا شرکت های تعاونی عشایری تحویل دهند.

ممیزی گفت: کارت های شناسایی دامداری و تردد دام تا پنج سال اعتبار دارد و عشایر برای دریافت این کارت تنها ۴۰ هزار تومان هزینه می کنند.

مدیر امور عشایر استان تهران با اشاره به طرح بیمه رایگان برای جامعه عشایری نیز گفت: با تاکیدات دولت و وزارت جهاد کشاورزی عشایری که در سنین ۱۸ تا ۵۰ سال قرار داشته باشند بیمه رایگان تامین اجتماعی می شوند و از خدمات درمانی این بیمه می توانند استفاده کنند.

وی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی دولت تدبیر و امید بیشترین حمایت و توجه را به جامعه تولید کننده عشایری داشته است، تاکید کرد: بیشترین میزان تسهیلات بانکی با سود 4 درصد تنها برای اولین بار در هفت سال اخیر در کشور اجرا شده و هم اکنون نیز این حمایت ها در راستای حمایت از تولید و رونق زندگی عشایر به این جامعه تولید کننده پرداخت می شود.

ممیزی گفت: دولت تاکید دارد که سطح رفاه و ارائه خدمات به جامعه عشایری افزایش یابد به همین منظور سرشماری دقیق جمعیت این جامعه تولید کننده در دست اجرا است.


هویت گذاری دام های عشایری ضروری است

مدیر امور عشایر استان تهران با بیان اینکه عشایر استان بیش از ۷۰۰ هزار واحد دامی در اختیار دارند، گفت:‌ طرح هویت گذاری دام برای جلوگیری از قاچاق و سرقت و جابجایی دام و همچنین بهره مندی دامداران از تسهیلات دولتی از جمله نهاده‌های دامی و پروانه‌های صادره اجرا می شود.

وی افزد: امسال نیز این طرح در سراسر کشور و استان تهران در دست اجرا است و از عشایر می خواهیم با مراجعه به سامانه جامع هویت دام نسبت به هویت گذاریدام خود اقدام کنند.

ممیزی گفت: دولت تاکید دارد نهاده دامی باید بدون واسطه به افرادی که نیاز دارند تعلق بگیرد به همین منظور ثبت دام در این سامانه بسیار ضروری است و  نهاده دامی ارزان قیمت بدون ثبت نام در این سامانه داده نمی شود.

وی همچنین از پرداخت هفت میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به عشایر استان تهران خبر داد و گفت:‌ این تسهیلات را دولت برای رونق و حمایت از توسعه زندگی عشایر پرداخت می کند و متقاضیان می توانند نسبت به مراحل ثبت نام به شرکت های تعاونی شهرستان ها مراجعه کنند.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٤ دی ١٣٩٩ - ٠٨:٥١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: