نسخه چاپی


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد:

آماده‌سازی طرحی برای صدور مجوز ساخت پناهگاه‌های بتنی به عشایر

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از آماده‌سازی طرحی برای صدور مجوز ساخت پناهگاه‌های بتنی که در برابر سیل و باران مقاومت داشته باشد، برای عشایر کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری خانه ملت، عبدالرضا عزیزی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در روز یکشنبه 25 فروردین در خصوص حوادث سیلاب‌های اخیر در کشور گفت: استاندار خراسان شمالی در جریان سیل این منطقه با مدیریت خوب به فرمانداران تفویض اختیار کرد و نمایندگان استان نیز مسئولان استانی را شهر به شهر و روستا به روستا همراهی کردند.

وی با اشاره به اینکه خسارات زیادی به استان خراسان شمالی در جریان سیل اخیر وارد شده به 4 مورد فوت شده در این حادثه اشاره کرد و افزود: تخریب راه‌های روستایی، پل، آب‌نما، برخی روستاها، دامداری، مزارع، شبکه توزیع آب، برق و گاز در مجموع 600 میلیارد تومان خسارت به خراسان شمالی وارد کرد.

وی با اشاره به بازدید از عشایر سیلزده گلستان به همراه رئیس سازمان امور عشایر، توضیح داد: نکته مهم در این بازدید آن بود که آن دسته از عشایری که سرپناه‌های بتنی داشتند، آسیبی ندیده بودند ولی سرپناه‌هایی که گلی بودند، به کلی تخریب شده بود.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در خصوص دلیل این امر گفت: گزارش شد که سازمان منابع طبیعی اجازه نمی‌دهد که این دسته از عشایر سرپناه‌های بتنی برای خود بسازند لذا ما طرحی را آماده کرده‌ایم تا به عشایر اجازه ساخت سرپناه‌های محکم و بتنی که در برابر سیل و باران مقاومت داشته باشد، بدهند.

عزیزی همچنین خواستار در اختیار گذاشتن بودجه به وزارت نیرو و  وزارت راه و شهرسازی برای لایروبی رودخانه‌ها و بازسازی راه‌های روستایی شد.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٨ - ١١:٥٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: