نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر سمنان خبر داد:

خسارت به ایلراه های عشایری سمنان بر اثر جاری شدن سیل

مدیرکل امور عشایر استان سمنان از وارد شدن خسارت به 20 ایلراه عشایری استان بر اثر بارش باران و جاری شدن سیل خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، حمیدرضا حسینی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از این خسارت ها در منطقه شاهرود و میامی گزارش شده است، افزود: برآورد خسارت سیل در ایل راه های عشایری سمنان در حال بررسی است.

وی ادامه داد: از مجموع دو هزار و 250 کیلومتر ایل راه در استان سمنان بیش از یک هزار و 200 کیلومتر در شهرستان شاهرود واقع شده است.

حسینی با اشاره به برنامه ریزی های لازم برای عشایر استان سمنان پیش از فصل سرما، گفت: بیش از 150 هزار لیتر سوخت برای 15 هزار نفر عشایر سمنان در فصل سرما در نظر گرفته شده است که به موقع توزیع می شود.

مدیرکل امور عشایر استان سمنان اضافه کرد: همنچنین بیش از 6700 تن خوراک برای تعلیف دستی دام عشایر سمنان با قیمت هر کیلوگرم 12 هزار و 500 ریال در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: در سال جاری تعلیف دام سبک سمنان با کنسانتره با قیمت 15 هزار ریال در دستور کار است که امیدواریم اجرای این طرح با اقبال عشایر  روبه رو شود.

حسینی گفت: کوچ عشایر سمنان از مناطق ییلاقی به قشلاقی از اوایل آبان آغاز شده است و بیش از یک میلیون و 700 هزار راس دام سبک در این کوچ از نواحی سردسیری به مناطق گرمسیری جا به جا می شوند.

مدیرکل امور عشایر استان سمنان گفت: عشایر شهرستان مهدیشهر اکنون برای قشلاق گردی به منطقه خارتوران شاهرود در حال عزیمت هستند و دیگر عشایر سمنان نیز به صورت برون کوچ به استان های همجوار می روند.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٣ آبان ١٣٩٧ - ٠٨:٥٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: