جمعه ٣٠ شهريور ١٣٩٧  |  
رئيس سازما امور عشاير در ديدار با رئيس مركز آمار ايران : آمار دقيق نياز اصلي برنامه ريزي براي جامعه عشايري كشور است.
اخبار > یک چهارم گوشت قرمز استان مرکزی توسط عشایر تامین می شود


نسخه چاپی نسخه چاپی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی:

یک چهارم گوشت قرمز استان مرکزی توسط عشایر تامین می شود

مجید آنجفی گفت: استان مرکزی در حوزه عشایر از ظرفیت بالایی برخوردار است و یک چهارم گوشت قرمز استان توسط عشایر تامین می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: استان مرکزی در کنار توانمندی‌ های صنعتی، در حوزه عشایری هم از ظرفیت بالایی برخوردار است و یک چهارم گوشت قرمز استان توسط عشایر تامین می شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری مهر، مجید آنجفی در اولین جلسه شورای امور عشایری استان مرکزی که با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران در اراک برگزار شد، اظهار داشت: استان مرکزی نه تنها در حوزه صنعت و کشاورزی از توانمندی و ظرفیت و پتانسیل بالا برخوردار است، بلکه در حوزه عشایری با داشتن بیش از پنج هزار جمعیت عشایری از توانمندی های دامی و کشاورزی خوبی برخوردار است.

 

وی با اشاره به اینکه بیشترین جمعیت عشایری استان مرکزی به میزان ۹۰ درصد در دو شهرستان ساوه و زرندیه  حضور دارند، بیان داشت: سالیانه بیش از پنج هزار تن گوشت قرمز استان توسط جمعیت عشایری استان مرکزی تامین می شود.

 

آنجفی خاطرنشان کرد: از ابعاد اهمیت اداره امور عشایر استان مرکزی این است که به عنوان استان معین، چند استان دیگر را نیز تحت پوشش دارد که این استان ها توسط امور عشایر استان مرکزی مدیریت می شوند.

 

وی ادامه داد: علیرغم شرایط و ظرفیت هایی که عشایر استان مرکزی از آن برخوردار هستند، اما با مشکلاتی نیز مواجه می باشند که بایستی رفع شود.

 

آنجفی خاطرنشان کرد: اگرچه طی سال های اخیر از سوی دولت نسبت به عشایر توجه خاص شده، اما لازم است که از این ظرفیت ها در حوزه کشاورزی و دامی حمایت بیشتری صورت گیرد.

 

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٧ - ١٠:٣٤
  • /
  • ارسال به دوست
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

 


 
  ارتباط با سازمان کد پستی: 1416943571
  آدرس: تهران- میدان فلسطین - خیابان فلسطین - خیابان بزرگمهر - نبش خیابان برادران مظفر - پلاک 12
ایمیل سازمان: Ashayer@ashayer.ir
  تلفن های تماس: 66412360 و 5-66973883-021   دورنگار: 66412691     سامانه پیام کوتاه: 664 000 100
روابط عمومی:  66973789

 

 
كلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به سازمان امور عشایر ایران است.
اجرا شده توسط پورتال سازمانی آریانیک