نسخه چاپی


پایان مسابقات جهانی عشایر در قرقیزستان

تیم ایران در جایگاه هفتم مسابقات جهانی عشایر قرار گرفت

تیم ایران با کسب 12مدال در جایگاه هفتم مسابقات جهانی عشایر در قرقیزستان قرار گرفت.

 

 تیم ایران با کسب 12مدال شامل 4 مدال طلا، 3 مدال نقره و 5 مدال برنز در جایگاه هفتم مسابقات جهانی عشایر در قرقیزستان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سومین دوره مسابقات جهانی عشایر پس از یک هفته رقابت بین 3 هزار ورزشکار از 68 کشور جهان در جمهوری قرقیزستان به پایان رسید و مراسم اختتامیه آن شامگاه شنبه در محل استادیوم سوارکاری چولپان آتا برگزار شد.


ورزشکارانی از کشورهای ایران، آلمان، لهستان، آرژانتین، آمریکا، کانادا، ژاپن، چین و قرقیزستان در این دوره از مسابقات حضور داشتند که برای کسب ۵۹۴ مدال با هم به رقابت پرداختند.

 

این مسابقات در 37 رشته  ورزشی از جمله کشتی آلیش، کشتی مغولی، تیراندازی با کمان، تیراندازی با کمان برروی اسب، مچ اندازی و سوارکاری برگزار شد.


تعداد 26 ورزشکار از ایران در این مسابقات حضور داشتند که تیم ایران در مجموع با کسب 12 مدال شامل 4 مدال طلا، 3مدال نقره و 5 مدال برنز در جایگاه هفتم این مسابقات قرار گرفت.

 .

در رشته کشتی پهلوانی تیم ایران با کسب س مدال طلبا توسط محمد نادری در 70 کیلوگرم، امید حسن تبار در 80 کیلوگرم و  و جابرصادق زاده در 100+ کیلوگرم به قهرمانی این رشته رسید.

 

در مسابقات رشته طناب‌کشی رضا قیطاسی در قسمت انفرادی مدال طلا کسب کرد و در رده تیمی، تیم ایران مدال نقره این رشته را از آن خود کرد.

 

در مسابقات رشته کشتی‌های سنتی ابوالفضل بربط در وزن 125 کیلوگرم مدال نقره، رضا تقي‌زاده چاري در وزن 65 کیلوگرم مدال نقره و علی ابرار باقرپور در وزن 90 کیلوگرم مدال برنز این دوره از مسابقات را کسب کردند.

 

همچنین در رشته چوب‌کشی هانیه عاشوری در 85 کیلوگرم مدال برنز، علی ابرار باقرپور در 90 کیلوگرم مدال برنز، علی‌اکبر ساجدی در 80 کیلوگرم مدال برنز و رضا قیطاسی در وزن 125 کیلوگرم مدال برنز کسب کردند.

 

تیم جمهوری قرقیزستان میزبان این دوره از مسابقات با کسب 103 مدال قهرمان این دوره از مسابقات شد و تیم های قزاقستان، روسیه و ترکمنستان به ترتیب در مقامهای دوم تا چهارم قرار گرفتند

 

مسابقات جهانی عشایر بزرگترین و مهمترین رویداد ورزشی عشایر جهان است که هر دو سال یکبار برگزار می شو دو تاکنون سه دوره به میزبانی کشور قرقیزستان برگزار شده است.

 

در مراسم اختتامیه سومین دوره مسابقات جهانی عشایر محمد قالی ابوالقاضی نخست وزیر قرقیزستان نماد و پرچم این مسابقات را به وزیر گردشگری و ورزش ترکیه که میزبان سال 2020 میلادی این مسابقات است، اهداء کرد.

 

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٧ - ١٠:٠٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: