نسخه چاپی


با حضور قائم مقام سازمان امور عشایر ایران

مرکز خدمات رسانی به عشایر شرق دشت لار افتتاح شد

با حضور شاهپور علایی مقدم قائم مقام سازمان امور عشایر ایران مرکز خدمات رسانی به عشایر شرق دشت لار در استان تهرانافتتاح شد.

با حضور شاهپور علایی مقدم قائم مقام سازمان امور عشایر ایران مرکز خدمات رسانی به عشایر در منطقه دلیچایی در شرق دشت لار در استان تهران افتتاح شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، قائم مقام سازمان امور عشایر ایران در مراسم افتتاح این مرکز با اشاره به آیین نامه ساماندهی عشایر ایران تاکید کرد: بر اساس مفاد این آیین نامه دستگاه های اجرایی مرتبط موظف هستند خدمات لازم را به عشایر کشور ارائه دهند.

 

علایی مقدم با اشاره به برنامه های سازمان امور عشایر ایران برای ایجاد اشتغال و افزایش درآمد عشایر اظهار داشت: اجرای طرح رنجیره تولید گوشت قرمز، طرح تولید و عرضه مواد لبنی عشایر، طرح توسعه کشت گیاهان دارویی در مناطق عشایری، طرح بومگردی عشایر، و طرح توسعه باغات شیبدار در دستور کار سازمان قرار دارد.

 

بر اساس این گزارش، مدیر امور عشایر استان تهران نیز در حاشیه افتتاح این مرکز گفت: این مرکز خدمت رسانی با اعتباری بیش از 3 میلیارد ریال و در زمینی به مساحت حدود 400 متر مربع افتتاح  و راه اندازی شده است.

 

هاتف ممیزی افزود: حدود 400 خانوار عشایر استان تهران به هنگام کوچ و در زمان استقرار در شرق دشت لار نیازمند یک مرکز خدمت رسان بودند که امروز این مرکز افتتاح شد.


وی ادامه داد: در این مرکز خدماتی نظیر توزیع آرد و کپسول گاز و همچنین خدمات دامپزشکی به عشایر ارایه خواهد شد.


ممیزی گفت: در ضلع غربی دشت لار در حوزه کمردشت یک مرکز خدمات رسان سال ها است با راه اندازی یک فروشگاه ویژه عرضه مواد ضروری عشایر دیگر خدماتی همچون پزشکی؛ دامپزشکی و همچنین توزیع آرد و کپسول گاز به عشایر ارایه می شود که در سال آینده نیز مرکز خدمات رسان در شرق لار را با همکاری فرمانداری شهرستان دماوند به این خدمات تجهیز می کنیم.


وی خاطرنشان کرد: با افتتاح این مرکز حدود 400 خانوار از خدمات آن بهره مند می شوند.


مدیر امور عشایر استان تهران همچنین درباره کوچ پاییزه عشایر این استان گفت: کوچ عشایر از 15 شهریور ماه آغاز و به مدت دو ماه ادامه خواهد داشت.


وی افزود: در این مدت عشایر استان تهران از مناطق سردسیر به سمت مناطق گرمسیر استان کوچ می کنند.


ممیزی گفت: جامعه حدود 3 هزار خانواری عشایر استان تهران در سال گذشته بیش از 67 هزار تن محصولات زراعی، دامی، لبنی و پروتیینی تولید کردند.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٧ - ٠٩:٥١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: