نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر کرمانشاه:

اختصاص 6 میلیارد تومان تسهیلات به عشایر کرمانشاه

حسن احمدی از اختصاص 6 میلیارد تومان تسهیلات در سال‌جاری .

مدیرکل امور عشایر استان کرمانشاه از اختصاص 6 میلیارد تومان تسهیلات در سال‌جاری به عشایر این استان خبر داد و گفت: ارائه این تسهیلات در دست اقدام است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری فارس، حسن احمدی  اظهار داشت: امسال با نظر استاندار و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان 5 میلیارد تومان برای خدمات‌رسانی به عشایر کرمانشاه با هدف خرید نهاده‌های دامی و تامین علوفه اختصاص یافته است.

 

وی با بیان اینکه یک‌دوم تولیدات پروتئین استان کرمانشاه توسط عشایر تامین می‌شود، افزود: سالیانه یک‌هزار و 500 تن شیر، یک‌هزار و 600 تن روغن حیوانی و 25 هزار تن گوشت قرمز توسط عشایر استان تامین می‌شود.

احمدی در توضیح گله‌مندی عشایر استان در خصوص آبرسانی سیار، متذکر شد: کاهش اعتبارات و کمبود بودجه در سال‌جاری کار را برای خدمات‌رسانی به عشایر با مشکل مواجه کرده است، آبرسانی از هفته‌ای سه روز به یک‌روز و در برخی مناطقی به 10 روز یک‌بار کاهش یافته است.

مدیرکل امور عشایر کرمانشاه به کاهش 30 درصدی اعتبارات در راستای آبرسانی اشاره و بیان کرد: در حال حاضر 27 تانکر مشغول خدمات آبرسانی به عشایر استان هستند.

وی خاطرنشان کرد: 14 هزار و 109 خانوار عشایری با جمعیتی در حدود 100 هزار نفر در استان کرمانشاه زندگی کوچندگی دارند.

 

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٧ مرداد ١٣٩٧ - ٠٩:١٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: