نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

50 درصد عشایر از نعمت انرژی خورشیدی برخوردار می‌شوند

کرمعلی قندالی گفت: 50 درصد عشایر تا پایان برنامه ششم از نعمت انرژی خورشیدی برخوردار می‌شوند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: 50 درصد جامعه عشایری تا پایان برنامه ششم از نعمت انرژی خورشیدی برخوردار می‌شوند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، کرمعلی قندالی در سفر به استان ایلام در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: اقداماتی از طریق وزارت نیرو و از محل اعتبارات مختلف برای استفاده از پنل‌های انرژی خورشیدی از سوی عشایر صورت گرفته است.

 

وی افزود: در این خصوص از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده که توسط فرمانداران در شهرستان‌ها اختصاص می‌یابد تلاش‌های مناسبی صورت گرفته است.

 

قندالی ادامه داد: بر این اساس کار تجهیز همه اتراق‌گاه‌ها به پنل انرژی خورشیدی در دستور کار سازمان امور عشایر در سراسر کشور قرار گرفته است.

 

رئیس سازمان امور عشایر ایران اضافه کرد: تاکنون حدود 25 هزار خانوار عشایری از این نعمت برخوردار شده‌اند و این رویه همچنان در دستور کار این سازمان قرار دارد.

 

وی گفت: تلاش می‌شود تا پایان برنامه ششم توسعه 50 درصد جامعه عشایری در کشور از نعمت انرژی خورشیدی برخوردار شوند.

 

قندالی با بیان اینکه جامعه عشایری نقش مهمی در حفاظت از مرزها جمهوری اسلامی ایران دارند، گفت: حدود دو درصد جمعیت کشور عشایر هستند که 35 درصد صنایع دستی ایران را تولید می‌کنند.

 

رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه بازاریابی و ایجاد فرصت فروش محصولات تولیدی عشایر می تواند در ارزآوری به کشور موثر باشد، افزود: در این راستا برنامه هایی جهت بازاریابی و ایجاد بازار فروش و صادرات تولیدات عشایر در سازمان امور عشایر در دست  اجرا است.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٣ مرداد ١٣٩٧ - ١١:٢٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: