نسخه چاپی


استاندار ایلام گفت:

بخشی از اعتبارات نفت ایلام متعلق به جامعه عشایری است

قاسم سلیمانی دشتکی گفت: باید سهمی از اعتبارات حاصل از نفت و اعتبارات ستاد بحران به عشایر ایلام اختصاص یابد.

استاندار ایلام گفت: باید سهمی از اعتبارات حاصل از نفت و اعتبارات ستاد بحران به عشایر ایلام اختصاص یابد.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی در جلسه شورای عشایری استان ایلام که با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران و مدیران دستگاه های اجرایی استان ایلام برگزار شد اظهار داشت: باید 50 درصد سهم اعتباری جامعه عشایری استان برای انجام طرح های عمرانی، زیربنایی و خدماتی جذب شود.

 

وی خواستار پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به عشایر استان ایلام برای خرید و تهیه ملزومات این قشر شد و از معاون عمرانی و رئیس سازمان برنامه و بودجه استان ایلام خواست در توزیع اعتبارات، بخشی از اعتبارات را به عشایر استان ایلام اختصاص دهند

 

سلیمانی دشتکی ارائه خدمات کمی و کیفی چون تامین به موقع آب، بهداشت، آموزش، تامین تانکرهای آبرسان، خرید علوفه با توجه به خشکسالی ها و نبود علف در مراتع، توزیع آرد و سوخت، زیرساخت های راه و ... را از الزامات دستگاه های متولی در همکاری با امور عشایر استان ایلام عنوان کرد.

 

استاندار ایلام تاکید کرد: عشایر استان ایلام باید در کنار دامپروری به مشاغل درامدزایی چون پرورش گیاهان و گل های دارویی و زینتی، ایجاد گلخانه های کوچک برای کشت و تولید محصولات مختلف و ... ایجاد کنند.

 

وی یادآور شد: در گذشته عشایر یکی از ارکان مهم تولید فرآورده های پروتئینی و لبنی بودند اما اکنون به دلیل مشکلات عشایر و تغییر در الگوی مصرف جامعه جایگاه عشایر به عنوان تولیدکنندگان اصلی جامعه دستخوش تغییر شده است.

 

به گفته سلیمانی دشتکی امسال 30 میلیارد ریال برای تامین آب و نزدیک به 6 میلیارد ریال برای مرمت، بازسازی، به سازی و یا احداث ایل راه و راه های عشایری استان ایلام اختصاص یافته است.

 

در این نشست که با حضور رئیس سازمان امور عشایری کشور، فرمانداران شهرستان های تابعه، مدیران و مسئولان دستگاه های مختلف حضور داشتند، مسئولان دستگاه های مختلف به تشریح وضعیت خدمات رسانی و مشکلات حوزه خود در خصوص جامعه عشایری استان ایلام پرداختند. ۱۵۷ هزار مترمکعب آب برای عشایر خراسان جنوبی حمل شد.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٣ مرداد ١٣٩٧ - ١١:١٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: